Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania:
Lokalizacja: Rejs po Karaibach - Antyle błękitne marzenia
Cena: od 6 000 PLN/os.
Zarezerwuj!

Program 

Dominikana – rajska wyspa • Santo Domingo – poczuj zmysłami stolicę • La Romana – słynąca z najlepszych cygar • St. Marten – Mała Holandia Karaibów • Saint Lucia – najpiękniejsza z Wysp Zawietrznych • Antigua i Barbados – ekstremalna przyroda • rafy koralowe • plantacje kakao, kokosów • destylarnia rumu • Statek Zenith **** z bogatą formułą All Inclusive! • polski pilot na pokładzie statku.

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy do Madrytu. Przylot do Madrytu, transfer do hotelu **/*** w Madrycie lub okolicy(transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy). Dla chętnych jeśli czas na to pozwoli (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po Madrycie: cena ok. 30 – 40 EUR/os. – cena zależna od liczby chętnych. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko Barajas (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy).Wylot z Madrytu na Dominikanę samolotem czarterowym – hiszpańskich linii lotniczych. Przylot na lotnisko w Santo Domingo na Dominikanie. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do portu (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy). Zaokrętowanie, zakwaterowanie na statku w opłaconej kabinie, czas na odpoczynek i nocleg. Ok. 22:00 statek wypływa w rejs w kierunku La Romany (nocny rejs).

Dzień 3

Ok. godz. 07:00 statek przypływa do portu w La Romana na Dominikanie, która jest drugim największym państwem Karaibów, niegdyś rządzonym przez Hiszpanię. W dawnych czasach mieszkańcy wyspy utrzymywali się z uprawy trzciny cukrowej i kawy, obecnie głównym zajęciem tubylców jest turystyka. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż Dominikana kusi lazurową wodą i rajskimi plażami. Można tu przeżyć niezapomnianą karaibską przygodę podczas pobytu na najpiękniejszej wyspie należącej do Dominikany – Isla Saona lub odwiedzić Altos de Chavon – osiedle kolonialne zbudowane z koralowca wzorowane na włoskiej architekturze z XVI w. Niewiarygodnie realna zabudowa z kościółkiem św. Stanisława Kostki, greckim amfiteatrem i wąskimi uliczkami w stylu weneckim pozwoli na krótko przenieść się we włoski klimat. Krajobrazu dopełni Casa de Campo, czyli „państwo w państwie” z prywatnymi i najbogatszymi willami na wyspie. Te i inne wycieczki dostępne na statku – dodatkowo płatne. Po południu ok. godz. 14:00 statek wypływa z portu w kierunku St. Marteen (dzienny i nocny rejs).

Dzień 4

Ok. południa (13:30) statek przypływa do portu Philipsburg, głównego miasta wyspy St.Martin. Ta maleńka karaibska wyspa (pow. ok. 96 km2) jest podzielona na dwie części – holenderską i francuską, każda z nich o odmiennym charakterze. Philipsburg po stronie holenderskiej jest położony na wąskim piaszczystym przesmyku, otoczonym z każdej strony wodami zatok: Grand Bay i Great Salt Pond. To zakupowy raj, pełen sklepów i butików usytuowanych wzdłuż brukowanych uliczek i wąskich alejek. Plaże Great Bay Beach i Little Bat Beach zachwycają amatorów nurkowania. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), m.in.: wizytę na farmie motyli, wycieczkę kajakiem na lagunę gdzie zobaczyć można wiele gatunków egzotycznych ptaków m. in. pelikany, czaple i siewki.  Ok. godz. 19:30 statek wypływa z Philipsburga (nocny rejs w kierunku wyspy Antigua).

Dzień 5

Po śniadaniu, ok. 08:00, statek dopływa do Antiguy, największej z wysp państwa Antigua i Barbuda, która ma ok. 281 km2. Wyspy odkrył w 1493 roku Krzysztof Kolumb a w 1632 r. skolonizowali Brytyjczycy, którzy sprowadzili niewolników z Afryki do pracy na plantacjach trzciny cukrowej, a których potomkowie stanowią dziś większość mieszkańców wysp. Wyspy są uosobieniem beztroskiego odpoczynku, czemu sprzyjają wyjątkowo piękne plaże z białym lub różowym piaskiem otoczone palmami kokosowymi, których jest tu podobno tyle ile dni w roku. Wspaniałe rafy koralowe ukryte w lazurowych wodach zachęcają do podwodnych wypraw. Proponujemy zwiedzanie wyspy w ramach wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne). Ok. godz. 17:00, statek wypływa w nocny rejs w kierunku wyspy St. Lucia.(nocny rejs).

Dzień 6

Po śniadaniu, ok. godz. 09:00 statek zacumuje w porcie Castries, stolicy wyspy St. Lucia, położonej pomiędzy Martyniką i St. Vincent. Wyspa należy do archipelagu Wysp Zawietrznych i jest częścią Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Saint Lucia to przede wszystkim przyroda: szerokie plaże, rajskie ogrody, rafy koralowe czy wulkaniczne stożki wybijające się ponad turkusowe wody. To także las deszczowy z 33 endemicznymi gatunkami bajecznie kolorowych ptaków, wulkan Soufriere (można nawet podjechać pod samą krawędź krateru!), plantacje kakao, bananów, trzciny cukrowej i orzechów kokosowych. Te i inne atrakcje wypy można podziwiać w ramach wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne). Po południu około 18:00 statek wypływa z portu w kierunku Barbados (nocny rejs).

Dzień 7

Wczesnym rankiem (ok. 06:00) statek dopływa do Barbados i cumuje w porcie w Bridgetown, które jest stolicą wyspy. Barbados oblewają wody Atlantyku, a nazwa pochodzi od skojarzenia splątanych korzeni figowców porastających to miejsce z brodami portugalskich odkrywców wyspy (los barbados). Najbardziej ekskluzywna zachodnia część wyspy jest nazywana Platynowym Wybrzeżem. Znajdują się tu najdroższe hotele, najlepsze kluby nocne i mają swoje posiadłości światowi celebryci. Barbados to również wspomnienie plantacji trzciny cukrowej, kolonialne rezydencje oraz destylarnie rumu a także wszystko to, co kojarzy się z rajską wyspą – szerokie plaże, egzotyczne ogrody, iguany, żółwie i rafy koralowe i jaskinie zanurzone w turkusowych wodach. Miłośnicy sportów wodnych (za dodatkową opłatą) mogą skusić się na: nurkowanie, surfing, windsurfing, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, rejsy katamaranem. Poszukujący błogiego relaksu znajdą nieopodal plaż liczne restauracje, bary, dyskoteki i sklepiki z pamiątkami. Cała wyspa rozbrzmiewa muzyką calypso i reggae, a mieszkańcy z niewymuszonym uśmiechem oczekują na turystów. Po południu ok. godz. 14:00 statek wypływa z portu w drogę powrotną w kierunku Santo Domingo (dwie noce i dzień na morzu ).

Dzień 8 (9)

Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Dominikany.

UWAGA!!!
Rejs rozpoczynający się 05.01. trwa dzień dłużej. 8 dzień rozpocznie się wizytą na Grenadzie (ok. godz. 08:00) – wyspie pochodzenia wulkanicznego, która była jedną z pierwszych odkrytych przez Krzysztofa Kolumba. Grenada zyskała miano „Korzennej Wyspy” ze względu na uprawianą tu m.in.: gałkę muszkatołową, cynamon, imbir, wanilię, pieprz i goździki. Zachęcamy do zwiedzania wyspy (za dodatkową opłatą), gdzie będzie możliwość nie tylko zakupu aromatycznych przypraw na lokalnym targu, ale również odwiedzenia lasu równikowego, gdzie żyją liczne gatunki kolorowych papug i kolibrów, zaznania kąpieli w jednym z jezior kraterowych lub źródeł żelazistych i siarczanowych. Czekają tu dziewicze krajobrazy, ciepła bryza morska, piaszczyste plaże i rafa koralowa, gdzie można nurkować io podziwiać podwodne ”ogrody” (za dodatkową opłatą). Ok. godziny 17:00 statek wypłynie w drogę powrotną na Dominikanę, gdzie po rejsie trwającym dwie noce i jeden dzień zacumuje w porcie Santo Domingo (ok. 10:30 rano dnia 10).

Dzień 9 (10)

Po śniadaniu ok. godz. 10:30 statek wpływa do portu Santo Domingo na Dominikanie. Wykwaterowanie z kabin i czas wolny. Późnym popołudniem wylot samolotu do Madrytu.

Dzień 10 (11)

Rano przylot do Madrytu. Po południu wylot do Warszawy. Wieczorem przylot na lotnisko Warszawa-Okęcie.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Madrytu oraz przelot samolotem charterowym na trasie Madryt-Dominikana-Madryt, 1 nocleg w Madrycie w hotelu **/*** ze śniadaniem; zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku 4* o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji all inclusive; kabiny 2 os.(możliwość dostawki) z łazienkami (opis kabin i statku j.w), korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko na Dominikanie i w Madrycie, all inclusive na statku wg opisu jak wyżej, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłat lotniskowych i portowych.

Uwaga: w terminie 05.01 (RAM/01/05 – rejs jest o 1 dzień/1 noc dłuższy – zakwaterowanie (razem 8 rozpoczętych dób hotelowych) na statku 4* o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji all inclusive)

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy oraz napiwki dla kierowców (ok. 85 EUR), wycieczki po Madrycie, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.

Uwagi do programu!

– W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie.- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

– Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

– Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt 200 EUR/os. lub numer karty kredytowej, wszystkie rozliczenia (również za serwis pokładowy) mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.

– Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów oraz żadnych materiałów łatwopalnych.

– Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

– Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 mca życia oraz osoby poniżej 21 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.

– Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 200 lub numer karty kredytowej; wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.

– Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne (w walutach obowiązujących na wyspach: USD/EUR).

– Walutą obowiązującą na statku jest USD.