Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 23 Lis 2019 - 07 Gru 2019
Lokalizacja: Indonezja - Bali - Wyspa Bogów
Cena: od 4863 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program 

Święte źródła Siring • niepowtarzalne tradycyjne rękodzieło • Kecak – „małpi taniec” • wulkany i tarasy ryżowe • zachód słońca w Tanah Lot • pobyt na Bali

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa. Wylot samolotem rejsowym do Denpasar (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub krajów Półwyspu Arabskiego).

Dzień 2

Przylot do Denpasar, czas na odpoczynek po podróży. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na Bali.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd na wschodnią część wyspy, której krajobraz dominuje górujący nad okolicą wulkan Agung – najwyższe wzniesienie Bali (3124 m n.p.m.). Odwiedzimy tu warsztat rękodzielniczy specjalizujący się w bogato zdobionych wyrobach drewnianych. Następnie zobaczymy tradycyjną balijską architekturę w Klungkung oraz kompleks świątynny Besakih, położony malowniczo na zboczu góry Agung i stanowiący najważniejszy ośrodek kultu hinduistycznego na wyspie. Odwiedzimy również jedną z niewielu pozostałych na Bali tradycyjnych wiosek ogrodzonych kamiennym murem. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd w rejon Kintamani, gdzie będziemy mogli podziwiać kunszt miejscowych rękodzielników (srebro i drewno) oraz tancerzy tańców Barong i Keris. Będzie również okazja do zachwycenia się malowniczą panoramą wulkanu Batur i jego rozległej kaldery z jeziorem Batur (geopark UNESCO). Na zakończenie odwiedzimy miejscową świątynię i święte źródła. Późnym popołudniem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 5

Po śniadaniu wizyta na lokalnym targowisku- najlepszym miejscu do zakupienia pamiątek z Bali. Bogaty wybór wyrobów ze złota, srebra, drewna i surowców morskich oraz tkanin sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zaprosimy też na charakterystyczne dla Bali przedstawienie taneczne Kecak (zwane „małpim tańcem”) z motywami z eposu Ramayana, wywodzące się z rytualnych chóralnych śpiewów, którymi mieszkańcy wyspy wprowadzali się w stan transu. Powrót do hotelu i czas wolny. (Trasa ok. 30 km)

Dzień 6

Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie północnej części Bali. Dzień spędzimy wśród malowniczych jezior, pięknych plaż i tajemniczych świątyń. Rozpoczniemy wizytą w Bedugul – miejscowości położonej w górach, nad brzegiem jeziora. Znajduje się tu jedna z najpiękniej położonych balijskich świątyń, poświęcona kultowi Śiwy i Buddy. Zobaczymy także bliźniacze jeziora Buyan i Tamblingan, a następnie udamy się na plażę Lovina z ciemnym, wulkanicznym piaskiem. W drodze powrotnej do hotelu będą nam towarzyszyły wulkaniczne zbocza, plantacje kawy i goździków oraz urokliwe terasy ryżowe. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i czas wolny. Po południu przejazd do świątyni Taman Ayun z XVII w., otoczonej przepięknym ogrodem. Zatrzymamy się również w Lesie Małp, a dzień zakończymy wizytą w świątyni Tanah Lot – jednej z najsłynniejszych na Bali, ze względu na urzekające położenie na skale około 200 metrów od brzegu wyspy. Widok słońca zachodzącego nad świątynią na długo pozostanie w pamięci i będzie znakomitą okazją do zrobienia zdjęć. Wieczorem przejazd do wybranego hotelu na wypoczynek. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 8-10 (lub 8-13)

Po śniadaniu czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne

Dzień 11 (lub 14)

Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski samolotem rejsowym (z przesiadką).

Dzień 12 (lub 15)

Przylotdo Polski

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Uwagi!

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– W Indonezji nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (sprzed 1996 r., z małymi wizerunkami prezydentów)
– Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką)na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 lub 12*rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub mini busem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, napiwki ok.100 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek lokalnych.

Inne
Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach.

Wizy – informacje dla sprzedawców
Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych – konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Wizy
Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych – konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

META Description
Święte źródła Siring • niepowtarzalne tradycyjne rękodzieło • Kecak – małpi taniec” • wulkany i tarasy ryżowe • zachód słońca w Tanah Lot • pobyt na Bali”