Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 30 Sie 2019 - 06 Wrz 2019
Lokalizacja: Bułgaria - Słoneczny Brzeg - Best Western Plus Premium Inn ****
Cena: już od 2377 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Best Western Plus Premium Inn ****
Położony w centrum Słonecznego Brzegu, 400 m od plaży, 700 m od parku rozrywki i 2 km od parku wodnego.

Udogodnienia i serwisy zawierają: restaurację, bar, basen, siłownię, bezprzewodowy dostęp do Internetu (płatny), parking (płatny), windę i całodobową recepcję.

Pokoje wyposażone są w telefon, telewizor, minibar (płatny), sejf, klimatyzację, bezprzewodowy dostęp do Internetu (za dodatkową opłatą), ekspres do kawy / herbaty, balkon / taras, suszarkę do włosów i łazienkę.

** Należy pamiętać, że niektóre z powyższych udogodnień mogą zostać zamknięte z powodu warunków pogodowych / sezonowych. **

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Wiadomości ogólne

Kiedy najlepiej lecieć do regionu Słoneczny Brzeg?
Sezon turystyczny w Słonecznym Brzegu trwa od czerwca do września, kiedy temperatura wody morskiej wynosi średnio 24°C, zachęcając do kąpieli w tym całym okresie. Turyści, którzy chcą uniknąć tłoku na plażach i spokojnie pozwiedzać piękne zabytki powinni odwiedzić ten kraj w maju, czerwcu lub we wrześniu. Planując urlop warto pamiętać o, że w regionie odbywają się liczne cykliczne imprezy takie jak chociażby czerwcowe Wareńskie Lato czy Międzynarodowy Festiwal Jazzowy organizowany pod koniec sierpnia.

Jaka waluta obowiązuje w Bułgarii i jakie są orientacyjne ceny?
W Bułgarii jednostka monetarna to l lew (BGN), 1 BGN = 100 stotinek. Bez problemu można wziąć polską walutę i wymieniać ją w kantorach. W większości sklepów, lokali i na stacjach paliw można płacić kartą. Ceny za usługi, artykuły żywnościowe i przemysłowe uchodzą za najtańsze w porównaniu z krajami Unii Europejskiej.

Gdzie i jakie pamiątki kupić w Słonecznym Brzegu?
W miejscowościach turystycznych jest wiele sklepików, które przyciągają turystów swoimi pamiątkami. Na wybrzeżu można kupić popularne ręcznie i maszynowo haftowane bluzki, obrusy, ubranka dla dzieci, chusty itp. W każdej miejscowości turystycznej można nabyć ceramikę, niezwykle popularne są naczynia gliniane, wyroby z kutego żelaza oraz wyroby jubilerskie. Ładną i symboliczną pamiątką, którą można przywieźć są obrazki i ikony, ale za te ręczne dzieła trzeba słono zapłacić. Praktycznym upominkiem mogą być tzw. dżezwe, czyli dzbanki do parzenia kawy. Będąc na wybrzeżu warto także zaopatrzyć się we flakonik olejku różanego, którego Bułgaria jest największym eksporterem.

Jaki czas obowiązuje w Bułgarii?
W Bułgarii zegary wskazują godzinę późniejszą, więc wjeżdżając na teren tego kraju przestawiamy zegarek o jedną godzinę do przodu.

Jak poruszać się po Słonecznym Brzegu?
Pomiędzy większymi miastami regionu jeżdżą pociągi pospieszne, które są droższe i wygodniejsze od pasażerskich. Pociągi ekspresowe są najdroższe i zazwyczaj w ciągu dnia odchodzi tylko jeden pociąg z Burgas do Sofii i z Warny do Płowdiwu. Transport autobusowy jest zasadniczo droższy od kolejowego, ale jego atutem jest to, że autobusy są nowe i mają klimatyzację. W przypadku podróżujących samochodem obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa dotyczy pasażerów na przednich i tylnych siedzeniach. Polskie prawo jazdy jest honorowane, a zielona karta nie jest obowiązkowa. Wszystkie pojazdy obowiązują opłaty drogowe związane z płatnymi odcinkami dróg. Osoba, która chce wynająć samochód musi mieć ukończone 21 lat, posiadać prawo jazdy oraz inny dokument tożsamości.

Jakie plaże są w Słonecznym Brzegu?
Kurort Słoneczny Brzeg to przede wszystkim rozległe, długie na kilka kilometrów i szerokie piaszczyste plaże. Znane piaszczyste kąpieliska to Sarafowo i Krajmorie, Primorie słynie z 10 kilometrowej plaży, natomiast trzykilometrowa plaża uhonorowana Błękitną Flagą znajduje się w Diuni. Nad spokojną zatoką w Kiten leży znana plaża Altiman, a na biały piasek można natrafić w Sinemorec.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieć dostęp.

Jakie są ograniczenia celne w Bułgarii?
Do Bułgarii można wwieźć bez opłat celnych 200 szt. papierosów lub 250 g innych wyrobów tytoniowych, 50 cygar, dwa litry wina lub jeden litr wódki, 50 g kawy, 100 g herbaty, 50 g perfum i wody toaletowej.

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia w Bułgarii?
W nagłych przypadkach turyści z Polski, którzy opłacają składki NFZ mogą w Bułgarii korzystać z opieki medycznej w ramach ubezpieczenia. Do korzystania z podstawowych usług medycznych uprawnia Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą można uzyskać przed wyjazdem w siedzibie NFZ. Należy ją okazać podczas wizyty u lekarza. Opłaca się jednak wykupić polisę ubezpieczenia podróżnego, która w razie potrzeby umożliwi pokrycie kosztów bardziej zaawansowanego leczenia i transport medyczny. Jeżeli posiadamy ubezpieczenie prywatne należy zapoznać się z jego warunkami, gdyż w większości przypadków ubezpieczeniem objęte są koszty leczenia powyżej pewnych kwot, które należy samemu opłacić. Turyści wybierający się na szlaki górskie powinni mieć odpowiednią polisę, gdyż za akcje ratownicze prowadzone przez górskie pogotowie w Bułgarii wprowadzono wysokie odpłatności.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.