Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania:
Lokalizacja: Chiny - Pekin
Cena: od 5360 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program

Placu Tiananmen, Zakazane miasto, Świątynia Nieba, Jingshan Park, Pałac Zimowy, Wielki Mur, Pałac Letni

Dzień 1

Warszawa – Pekin
Odprawa biletowo – bagażowa na lotnisku Okęcie w Warszawie;
Wylot z Warszawy do Pekinu.

Dzień 2

Pekin
Przylot do Pekinu;
Po formalnościach wizowych odbiór bagażu i spotkanie z lokalnym przewodnikiem.
Przejazd do centrum miasta, po drodze przystanek na Placu Tiananmen i ulicy Wangfujing – jednej z głównych ulic handlowych Pekinu.
Lunch w lokalnej restauracji.
Transfer do hotelu Jianguo Hot Spring Hotel 4*, zakwaterowanie na 5 nocy, czas wolny.
Nocleg.

Dzień 3

Pekin – Zakazane miasto – Świątynia Nieba
Śniadanie w hotelu.
Wyjazd na zwiedzanie Zakazanego Miasta i Światyni Nieba.
Po przejściu przez oficjalne pałace i sale będzie można zajrzeć również do pawilonów, gdzie mieszkały liczne konkubiny cesarskie oraz do malowniczych ogrodów.
Następnie lunch w lokalnej restauracji.
Przejazd z restauracji do Świątyni Nieba.
Zwiedzanie Świątyni Nieba. Cesarz Chin uważany był za Syna Niebios i co rok, w okresie zimowego przesilenia, monarcha odprawiał na terenie Świątyni modły o urodzaj w nadchodzącym roku. Teren kompleksu świątyń również dopiero w XX wieku został udostępniony zwiedzającym i wpisany na listę UNESCO;
Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Pekin – Jingshan Park – Pałac Zimowy
Śniadanie w hotelu.
Wyjazd na zwiedzanie parku Jingshan – dawnego parku cesarskiego w Pekinie, położonego po północnej stronie Zakazanego Miasta. Porośnięty jest drzewami owocowymi, sosnami i cyprysami; rośnie w nim także wiele piwonii.
Następnie przejazd i zwiedzanie parku Beihai – dawnego ogrodu cesarskiego. Kompleks parkowy ma powierzchnię ok. 69 ha, z czego ponad połowa to zbiorniki wodne. W centrum parku leży wyspa Qionghua, która jest otoczona dużym stawem – jeziorem Taiye, zwanym też inaczej Beihai, od czego pochodzi nazwa całego parku. Park jest jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych obiektów tego typu w Chinach.
Lunch w lokalnej restauracji.
Po obiedzie przejażdżka rikszami po starej dzielnicy Pekinu Hutong.
Powrót do hotelu.

Dzień 5

Pekin – Wielki Mur – Pałac Letni
Śniadanie w hotelu.
Wyjazd z hotelu na całodniową wycieczkę podczas której możliwość zobaczenia wielu zabytków wpisanych na listę UNESCO.
Rozpoczęcie zwiedzania od Wielkiego Muru Chińskiego (sekcja Badaling) , którego początki powstania datuje się na 600 rok p.n.e. Obecny kształt te niesamowite obwarowania obronne, obecnie uznane za jeden z 7 cudów świata, zyskały w XV w za czasów dynastii Min.
Lunch w lokalnej restauracji.
Przejazd z restauracji do Pałacu Letniego;
Zwiedzanie Pałacu wraz z przylegającymi do niego ogrodami. Centralnym punktem kompleksu jest Wzgórze Długowieczności o wysokości 60m oraz sztuczne jezioro Kunming zajmujące powierzchnię 2,2 km² – przejażdżka łodzią po jeziorze.
Powrót do hotelu.

Dzień 6
Pekin
Śniadanie w hotelu.
Czas wolny na samodzielne odkrywanie uroków miasta.
Pożegnalna kolacja w restauracji słynącej z przyrządzania kaczki po pekińsku.
Dzień 7
Pekin – Warszawa
Odprawa biletowo – bagażowa na lotnisku w Pekinie;
Wylot do Warszawy;
Przylot do Warszawy.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Opis kraju/atrakcji

Plac Tian’anmen – największy publiczny plac na świecie. Miejsce to jest naturalnym przedpolem Zakazanego Miasta, dawnej siedziby cesarskiej. To właśnie tutaj znajduje się Brama Niebiańskiego Spokoju, przez którą przechodzi się do kompleksu cesarskiego. Na samym placu znajduje się pomnik Bohaterów Ludu oraz mauzoleum Mao Zedonga. Plac był również niemym świadkiem masakry w maju 1989, gdzie za pomocą czołgów i broni maszynowej rozpędzono tłumy strajkujących studentów. Na placu jednak nie znajdziemy żadnej informacji czy tablicy upamiętniającej to dramatyczne wydarzenie.

Zakazane Miasto – od XV wieku siedziby cesarskich dynastii Ming i Qing. Do 1924 r. w mieście wewnętrznym nadal mieszkał cesarz. Całość otoczona wysokim murem była chroniona przed dostępem i wzrokiem zwykłych śmiertelników. Na poszczególne dziedzińce miasta mogły wchodzić tylko osoby o określonej pozycji – urzędnicy, artyści, żołnierze, kapłani czy członkowie rodziny. Wszystkie 800 pałaców i altan pokrytych jest charakterystyczną żółtą dachówką, zastrzeżoną tylko dla budynków władców. Na budynkach znajdują się również fantazyjne malowidła, figurki wspaniale odnowione przed Olimpiadą odbywającą się w Pekinie w roku 2008.

Cena obejmuje: przelot na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa w klasie ekonomicznej liniami PLL LOT, 5 noclegów w hotelu Jianguo Hot Spring 4* w Pekinie w pokoju 2-osobowym, wyżywienie – śniadania i obiady, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy klimatyzowanym mikrobusem, program turystyczny zgodnie z powyższym, opieka pracownika, ubezpieczenie KL i NNW. Uwaga: koszt wizy i pośrednictwa wizowego 320 PLN.