Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Egipt, Jordania, Izrael - Bliskowschodni Tercet
Cena: już od 3580 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program 

Sharm el Sheikh – kurort Synaju • Wadi Rum – królowa pustyń • Petra • góra Nebo – ostatnie spojrzenie Mojżesza • Betlejem • Dżerasz – miasto 600 kolumn • rzeka Jordan • Jezioro Galilejskie • Cezarea • Jaffa-Tel Aviv • Jerozolima • opcjonalnie tydzień pobytu w Sharm el Sheikh

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu 4* (Coral Hills lub podobny) w Sharm el Sheikh. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Synaj do Taby. Po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy z Izraelem przejazd przez Ejlat w kierunku Akaby. Przekroczenie granicy z Jordanią, a następnie wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 40 USD) – obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r. Jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Kolacja i nocleg w Akabie. (Trasa ok 350 km).

Dzień 3

Po śniadaniu, przejazd do Petry i zwiedzanie jednego z najcenniejszych zabytków architektonicznych Królestwa Haszimitów (zabytek wpisany na listę UNESCO), położonej w trudno dostępnej dolinie górskiej. Całe miasto wykute jest w skale – zobaczymy niesamowite, olbrzymie świątynie, pałace, skarbce oraz grobowce. Miejsce zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi. Ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Luis Johann Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach – dla chętnych spacer do malowniczo położonego miejsca ofiarnego. O ile czas na to pozwoli dla chętnych wizyta w tzw. Małej Petrze (dodatkowo płatna ok.15 USD), miejscu gdzie Nabetejczycy mieszkali i gościlil karawanowych kupców. Zakończymy nasz dzień przejazdem do Ammanu na kolację i nocleg. (Trasa ok.350 km).


Dzień 4

Po śniadaniu przejazd na Górę Nebo, z której podziwiać będziemy panoramę doliny Jordanu i Ziemi Świętej. Według tradycji Góra Nebo to miejsce, z którego Mojżesz po raz pierwszy i ostatni oglądał Ziemię Obiecaną. Następnie zwiedzanie stolicy kraju – Ammanu, gdzie na wzgórzu mieszczącym pozostałości potężnej niegdyś cytadeli zwiedzimy m.in. Muzeum Archeologiczne. Ze szczytu wzgórza będziemy mogli podziwiać panoramę miasta, w tym rzymski teatr i odeon, czyli starożytną filharmonię. Następnie udamy się do Dżerasz (forum, świątynia Artemidy, kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim ulica 600 kolumn). W dalszą drogę przejedziemy w stronę granicy jordańsko-izraelskiej, którą przekroczymy na moście Szejka Husajna. Po odprawie granicznej przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i rejs po Jeziorze Galilejskim łodzią turystyczną, wzorowaną na łodzi rybackiej z czasów św. Piotra. Wizyta w Yaradenir nad rzeką Jordan w symbolicznym miejscu chrztu Chrystusa. Następnie przejazd do Nazaretu oraz wizyta w bazylice Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie w Nazarecie (zbudowanej wokół Groty Zwiastowania). Stąd pojedziemy do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dotrzemy do Tel Avivu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Następnie przejedziemy do Jaffy – miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Na zakończenie dnia udamy się przez Jerozolimę do Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. Fakultatywnie zwiedzanie „Jerozolimy nocą” w późnych godzinach wieczornych (zobaczymy miejsca innie niż podczas zwiedzania dziennego, dodatkowo płatne ok. 25 USD). (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy: kościół Dominus Flevit, Bazylika Wszystkich Narodów położona przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym (znanym Polakom jako Ogrójec), Góra Oliwna, następnie stare miasto w Jerozolimie: idąc krętymi uliczkami arabskiego bazaru w dzielnicy muzułmańskiej przemierzać będziemy Drogę Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Udamy się przez dzielnicę żydowską do Ściany Płaczu. Następnie przejedziemy do Betlejem – miejsca narodzin Jezusa, gdzie złożymy wizytę w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 7

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Masady – twierdzy Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsca walki zelotów – społeczności żydowskiej, która najdłużej opierała się Rzymowi. Przejazd oraz kąpiel w Morzu Martwym – ok. 440 m p.p.m. Zakupy kosmetyków z Morza Martwego. Dalszą drogę przejdziemy do granicy z Egiptem (po załatwieniu formalności granicznych przejście przez granicę pieszo) i przejazd autokarem do Sharm el Sheikh. Czas wolny na odpoczynek, kolacja i nocleg w hotelu 4* (Coral Hils lub podobny) w Sharm El Sheikh. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 8

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Masady – twierdzy Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsca walki zelotów – społeczności żydowskiej, która najdłużej opierała się Rzymowi. Przejazd oraz kąpiel w Morzu Martwym – ok. 440 m p.p.m. Zakupy kosmetyków z Morza Martwego. Dalszą drogę przejdziemy do granicy z Egiptem (po załatwieniu formalności granicznych przejście przez granicę pieszo) i przejazd autokarem do Sharm el Sheikh. Czas wolny na odpoczynek, kolacja i nocleg w hotelu 4* (Coral Hils lub podobny) w Sharm El Sheikh. (Trasa ok. 550 km).

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Uwagi!

– Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego(Izrael), szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
– W okresie najważniejszego święta religijnego Yom Kippur, mogą wystąpić zmiany w organizacji objazdów i pobytów. Wszystkie posiłki w tym czasie są serwowane na zimno, podawane są tylko napoje bezalkoholowe.
– Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptory.
– Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!
– Do wizy jordańskiej potrzebne są dane paszportowe: numer paszportu, data wydania, obywatelstwo i data ważności (paszport ważny min. 6 miesięcy)!

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej 25 USD (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh; potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Aleksandrii, Luksoru, Parku Narodowego Ras Mohanmad – autokarem); opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic (ok. 105 USD – płatne obligatoryjnie na miejscu) oraz kosztów realizacji programu zwiedzania w Jordanii i Izraelu (bilety wstępu,zwiedzanie Masady, przewodnicy, obsługa bagażowych, kierowców itp: ok. 210 USD płatne obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych.

Zakwaterowanie na objeździe:

Hotele *** o średnim standardzie (wg programu) – (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar.

Wyżywienie: śniadania oraz lunche lub kolacje (wg opisu w programie).

Uwaga! Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt (po objeździe) w hotelach w Sharm El Sheikh.

Wizy

Paszport i wiza

  • Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
  • Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy kupować standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu, Aleksandrii czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.

Informacje dot. wizy jordańskiej:

  • Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy izraelsko-jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
  • Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych może spowodować trudności z przekroczeniem granicy przez klientów.