Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602, +48 668 165 888
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Cypr - Limassol
Cena: od 919 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Cypr – idealne miejsce na zagraniczne kursy językowe:

CYPR jest trzecią co do wielkości po Sycylii i Sardynii wyspą na Morzu Śródziemnym i równocześnie najmłodszym, po Malcie, państwem w tej części Europy. Ślady kolonizacji brytyjskiej są tu widoczne co krok, na wyspie jest także wielu turystów z Anglii. Pobyt na Cyprze jest bowiem niezapomnianym przeżyciem: lazurowe morze, zielone palmy, słońce, plaże, komfortowe hotele, urokliwe góry, wspaniałe greckie jedzenie i zabytki z okresu imperium rzymskiego to niewątpliwe atuty wyspy. Jeżeli dodamy do tego najzdrowszy w Europie klimat oraz serdecznych i mówiących biegle po angielsku mieszkańców wyspy, to Cypr staje się idealnym miejscem wypoczynku i nauki.

Miejscowość:

LIMASSOL to miasto portowe, będące drugim co do wielkości miastem na Cyprze. To także duży ośrodek wypoczynkowy o kosmopolitycznym charakterze, zwany często miastem zabawy i rozrywki. Odbywają się tu liczne festiwale: festiwal kwiatów w maju, festiwal wina w sierpniu, karnawał w marcu. Ze swoimi czterema wielkimi wytwórniami wina Limassol uchodzi za centrum przemysłu winiarskiego, warzy się tu również cypryjskie piwo Keo. Podczas zwiedzania Limassol nie można zapomnieć o takich miejscach jak: średniowieczny zamek na starym mieście, gdzie król Anglii Ryszard Lwie Serce poślubił Bernadetę z Nawarry. Warto zobaczyć także Curium, znajdujące się poza Limassol, a tam teatr rzymski i świątynię Apolinna. Plaże Limassol pokryte są szarym piaskiem i łagodnie opadają do morza. W miejscach tych istnieje możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. W Limassol nie zabraknie również restauracji, barów, dyskotek czy pubów, gdzie zwykle zabawa trwa do białego rana.

Szkoła językowa w Limassol (kod oferty CY01):

Szkoła językowa na Cyprze istnieje od 2000 r. i jest pierwszą międzynarodową szkołą językową na wyspie. Jako szkoła letnia otwarta jest od czerwca do września, organizuje programy dla dzieci w wieku 2-5, 6-19, 12-18 lat i dorosłych, jak również proponuje ciekawe pakiety dla wyjazdów rodzinnych Parent & Child dla dzieci od 2 lat.

LOKALIZACJA:
Kampus znajduje się w samym sercu turystycznym Limassol, tuż przy plaży. Stare miasto i port znajdują się ok. 20 minut jazdy transportem miejskim. Budynek, w którym odbywają się zajęcia, położony jest 5 minut piechotą od kampusu.

WYPOSAŻENIE:
W budynku szkoły sale są odpowiednio wyposażone i dostosowane do prowadzenia zajęć. Na terenie kampusu znajduje się basen, bar i restauracja, przestronna recepcja z wygodnymi fotelami, gdzie organizowane są wieczorki filmowe przez szkołę. Ponadto na kampusie znajdują się piłkarzyki i bilard.

Nauka w szkole:

Zajęcia rozpoczynają następnego dnia po przylocie, odbywają się w kameralnej atmosferze, a nauczyciele dostępni są dla uczniów również po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Nauka odbywa się w grupach międzynarodowych (uczestnicy pochodzą głównie z Polski, Francji, Rosji, Ukrainy, Włoch, Czech i innych krajów). Nauczyciele to profesjonalna lokalna kadra głównie pochodzenia anglosaskiego z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych. Podczas zajęć nacisk prowadzony jest na praktyczne wykorzystanie znajomości języka. Szkoła zapewnia zestaw bezpłatnych materiałów do nauki przygotowanych przez lektorów na każdy poziom. Kurs zakończony jest egzaminem i otrzymaniem certyfikatu zgodnego z poziomem nauczania.

Angielski w Limassol – rodzaje kursów:

LICZBA OSÓB W GRUPIE: Maksymalnie 15 osób.

POZIOMY KURSÓW: Od początkującego.

TEST KWALIFIKACYJNY: Pisany pierwszego dnia w szkole.

WIEK UCZESTNIKÓW: Od 19 lat.

CZAS TRWANIA LEKCJI: 50 minut.

Uwaga! Dla Państwa wygody i możliwości porównania zagranicznych szkół językowych oraz programów edukacyjnych, przeliczyliśmy wszystkie rodzaje kursów na 45-minutowe jednostki lekcyjne. Wszystkie kursy, które promujemy na naszej stronie on-line oraz w katalogu drukowanym są podane w lekcjach 45-minutowych.

Kursy standardowe:

 • 22 lekcje w tygodniu,
 • 33 lekcje w tygodniu (22 lekcje w grupie + 11 lekcji one-to-one).

  Kursy z języka biznesowego:

 • 33 lekcji w tygodniu (22 lekcje w grupie + 11 lekcji angielski biznesowy w mini grupie),
 • 33 lekcje w tygodniu (22 lekcje w grupie + 11 lekcji one-to-one biznes),
 • 33 lekcje w tygodniu (22 lekcje w grupie + 11 lekcji one-to-one z danej branży).

  Kursy przygotowujące do międzynarodowych egzaminów:

 • 22 lekcje przygotowania do egzaminu IELTS (tylko w VII),
 • 33 lekcji w tygodniu (22 lekcje w grupie + 11 lekcji przygotowania do IELTS w mini grupie).

  Kursy indywidualne:

 • 11 lekcji biznes one-to-one,
 • 11 lekcji one-to-one przygotowanie do konferencji,
 • 11 lekcji one-to-one inny język.

Zajęcia pozalekcyjne:

Szkoła organizuje codziennie animacje dla dzieci i młodzieży, organizuje wycieczki półdniowe i całodniowe dla dorosłych. Na miejscu można wykupić dodatkowe wycieczki oraz wynająć samochód (uwaga – ruch lewostronny jak na Wyspach Brytyjskich). Możliwe są też opcje dodatkowe: kurs nurkowania, windsurfingu lub kitesurfingu za dodatkową opłatą.

Dostępne zakwaterowanie:

Szkoła proponuje 3 rodzaje zakwaterowania, ale możliwe są także inne opcje na zapytanie.

 • Hotel Park Beach hotel 3* oraz hotel apartamentowy znajdujący się naprzeciwko: położone przy plaży, w samym sercu turystycznej części miasta Limassol. Na terenie hotelu goście mają do dyspozycji przestronny basen z leżakami, kafeterię, restaurację i salę telewizyjną. W lobby hotelowym można korzystać z bezpłatnego dostępu do Wi-Fi. Zakwaterowanie jest w klimatyzowanych pokojach 3-4-osobowych z łazienkami i balkonami. W czerwcu i wrześniu możliwe pokoje 1- i 2-osobowe. Wyżywienie 2, 3 posiłki dziennie. Na zapytanie możliwe all inclusive.
 • Aparthotel: koło szkoły jest przyjazny rodzinie. Budynek szkoły, w której odbywają się zajęcia znajduje się obok. Kampus oraz plaża znajdują się w odległości 300 metrów. Blisko znajdują się kafejki, restauracje i sklepy. Pokoje typu studio 1-,2-,3- i 4-osobowe z balkonami są typu studio z wyposażonymi aneksami kuchennymi. W pokoju znajduje się telefon, sejf i biurko. Ten aparthotel oferuje takie udogodnienia jak basen odkryty, sauna oraz łaźnia parowa, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, obsługa portierska i płatna opieka nad dziećmi. Rezerwacja pokoju 2-4-osobowego możliwa jest wyłącznie dla osób podróżujących razem. Wyżywienie – we własnym zakresie. Możliwe jest dokupienie posiłków śniadania, 2 lub 3 posiłki dziennie.
 • Aparthotel Valana: na poziomie 2*+ leży 20 minut na piechotę od szkoły, w samym sercu turystycznej części miasta Limassol. Na terenie, do dyspozycji jest przestronny basen z leżakami, kafeterię, restaurację i salę telewizyjną. W lobby hotelowym goście mają bezpłatny dostęp do Wifi. Obiekt oferuje zakwaterowanie w 2-3-osobowych apartamentach typu studio z łazienką oraz w 3-5-osobowych apartamentach podzielonych na 2 pokoje 2-os. ze wspólną łazienką. Wszystkie apartamenty są klimatyzowane z łazienkami i balkonami, posiadają aneksy kuchenne z lodówkami. Rezerwacja studio i apartamentu 2-5-osobowego możliwa jest wyłącznie dla osób podróżujących razem. Wyżywienie – śniadania. Możliwe jest dokupienie dodatkowych posiłków 2 lub 3 posiłki dziennie.

Opcje wyżywienia dla wybranego zakwaterowania:

 • Hotel Park Beach hotel 3* oraz hotel apartamentowy: 2, 3 posiłki dziennie. Na zapytanie możliwe all inclusive.

  Aparthotel: wyżywienie we własnym zakresie. Możliwe jest dokupienie posiłków śniadania, 2 lub 3 posiłki dziennie.

 • Aparthotel Valana: śniadania. Możliwe jest dokupienie dodatkowych posiłków 2 lub 3 posiłki dziennie.

Transport i transfer:

Na życzenie klienta możemy zorganizować przelot. Przeloty grupowe dla możliwego transferu grupowego odbywają się liniami LOT w lipcu i sierpniu.
Przy dojeździe indywidualnym, możliwe są loty z Krakowa liniami Ryanair lub z Katowic liniami Wizzair.

Ubezpieczenie:

ATJ LINGWISTA gwarantuje Klientowi umowę ubezpieczeniową na okres wyjazdu: polisa SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Z tytułu umowy Klientowi przysługują odszkodowania: od kosztów leczenia, od nieszczęśliwych wypadków, utrata bagażu.
Kwoty ubezpieczenia:
KL: (koszty leczenia) równowartość w PLN 10 000 EUR,
NNW: (nieszczęśliwe wypadki) 15000 PLN,
Bagaż: 800 PLN.

Istnieje możliwość zawarcia dodatkowego ubezpieczenia na wyższe kwoty za pośrednictwem naszej strony internetowej (kliknij tutaj),
jak również ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie oraz od chorób przewlekłych (informacje na ten temat dostępne w naszym biurze lub u agenta).

Cena podstawowa za kurs językowy obejmuje:

 • kurs języka angielskiego: 22 lekcje w tygodniu,
 • ubezpieczenie KL/NNW/NWS/bagaż,
 • certyfikat ukończenia kursu,
 • materiały do nauki,
 • materiały szkolne: zeszyt, długopis, T-shirt.

Cena podstawowa za kurs językowy nie obejmuje:

 • transport: przelot grupowy w lipcu i sierpniu 1290 PLN lub przelot indywidualny,
 • transfer indywidualny z/na lotnisko z Pafos lub z Larnaki w 2 strony: 660 PLN, lub transfer grupowy z Larnaki 240 PLN,
 • program wycieczkowo-animacyjny: 75 Euro za tydzień,
 • napoje do obiadokolacji,
 • kurs windsurfingu 250 EUR / 6 godzin,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie.

Atrakcje:

Kitesurfing (18+)
Osoby które kochają sporty wodne mają okazje skorzystać z profesjonalnego kursu kitesurfingu. Tygodniowy kurs obejmuje trzy sesje, każda min. 3,5 godziny. Cena 1990 PLN – zawiera instruktarz pod okiem specjalisty, wynajem pełnego ekwipunku, transfery ze szkoły na miejsce zajęć.

Windsurfing (16+)
Dwutygodniowy kurs Windsurfingu obejmuje sześć sesji po trzy lekcje każda. Cena 1150 PLN zawiera zajęcia teoretyczne, praktyczne, transfer na miejsce zajęć, wynajem sprzętu.

PADI nurkowanie (16+)
Dla odważnych i zdrowych (wymagane świadectwo lekarskie) przewidzieliśmy profesjonalny kurs nurkowania, zakończony międzynarodowym certyfikatem PADI. Kurs podstawowy obejmuje 10 sesji (min. 3 lekcje każda). Zajęcia teoretyczne i praktyczne, prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, przez dwa tygodnie. Cena za zajęcia nurkowania: 1350 PLN, zawiera naukę, wynajem sprzętu, transfer na zajęcia, międzynarodowy certyfikat PADI. Podręcznik (w języku angielskim) dostępny jest na miejscu za dodatkową opłatą 60 Euro.

PADI Open Water Diver nurkowanie (18+)
Kurs przeznaczony dla osób które juz nurkowały, bądź posiadają pierwszy certyfikat PADI (wymagane świadectwo lekarskie) i przewiduje oprócz zajęć teoretycznych nurkowanie na otwartym morzu, na znaczne głębokości. Kurs trwa dwa tygodnie i obejmuje osiem sesji po trzy godziny lekcyjne każda pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Cena za zajęcia nurkowania: 1850 PLN zawiera zajęcia teoretyczne i praktyczne, wynajem sprzętu, korzystanie z łodzi motorowej, transfer, , międzynarodowy certyfikat PADI Open Diver. Podręcznik (w języku angielskim) dostępny jest na miejscu za dodatkową opłatą 60 Euro.

Gra na instrumencie
Jeśli na co dzień grasz na pianinie, skrzypcach, lub śpiewasz i nie chcesz przerywać ćwiczeń, oferujemy ci oprócz kursu języka angielskiego, profesjonalne zajęcia w szkole muzycznej z uznanymi profesorami, którzy wyszkolili wielu uznanych na Cyprze muzyków. Zajęcia odbywają się przynajmniej 2 razy w tygodniu, po 2 godziny lekcyjne. Każda sesja kosztuje 290 PLN, cena obejmuje również transfer na zajęcia. Zamówić należy przynajmniej dwie sesje tygodniowo.