Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602, +48 668 165 888
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 13 wrz 2018 - 20 wrz 2018
Lokalizacja: Grecja - Kefalonia - Irinna ***
Cena: już od 1235 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Zakwaterowanie:

Irinna *** – Niewielki hotel położony na południu wyspy, niedaleko piaszczysto-kamienistej plaży to idealna propozycja dla osób chcących połączyć spokojny wypoczynek z aktywnym odkrywaniem uroków wyspy Kefalonia.

Warto podkreślić
– Dogodna lokalizacja do zwiedzania wyspy
– Kameralna, rodzinna atmosfera
– Przyjazna obsługa

Położenie
• ok. 650 m od plaży Svoronata
• ok. 10 km od centrum miejscowości Karavados
• ok. 3,5 km od stolicy wyspy Argostoli

Plaża
• piaszczysto-kamienista

Hotel
• recepcja 24h
• restauracja i bar
• Wi-Fi w lobby (bezpłatne)
• kącik TV
• sejf (bezpłatny)
• minimarket
• parking
• 170 pokoi

Pokoje
Standard
• 2-3 os.
• dostawka dla 3. osoby
• klimatyzacja indywidualna (bezpłatna, w wysokim sezonie)
• telefon, TV-SAT
• łazienka – prysznic, suszarka

Wyżywienie
• śniadania
• za dopłatą śniadania i obiadokolacje

Pełen relaks
Bezpłatnie
• leżaki, parasole przy basenie

Dla dzieci
• łóżeczka dla niemowląt (na życzenie)
• wysokie krzesełka w restauracji

Cena obejmuje
przelot samolotem Polska – Grecja – Polska, opłatę lotniskową, opłatę za wylot z lotniska lokalnego, noclegi, wyżywienie, opiekę rezydenta, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie podstawowe T.U. EUROPA (15 000 EUR), NNW (3 000 EUR) i bagażu (300 EUR).

 

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Inne

GRECJA – KEFALONIA – informacje ogólne

Kiedy najlepiej lecieć na Kefalonię?
Sezon turystyczny na Kefalonii zaczyna się już pod koniec kwietnia i trwa do końca października. Ponieważ panuje tu subtropikalny klimat, osoby które źle znoszą wysokie temperatury wybierają zazwyczaj okres od maja do czerwca i październik. W lipcu i sierpniu panują tu wysokie temperatury, których uciążliwość najmniej odczuwalna jest na północnym i zachodnim brzegu wyspy, gdyż wieje tam wtedy wiatr od morza. W sierpniu wiatry te przybierają na sile tworząc wspaniałe warunki do windsurfingu, kitesurfingu i żeglarstwa. Pora bezdeszczowa trwa od połowy lipca do końca sierpnia.

Jaka waluta obowiązuje w Grecji i jakie są orientacyjne ceny?
W Grecji od 2002 r. obowiązuje wspólna dla całej Unii Europejskiej waluta – Euro. Konsekwencją tego są nieco wyższe ceny niż w Polsce. Ceny również różnią się w sklepach w centrum miast czy w dużych kurortach od cen peryferii i wiosek turystycznych.

Gdzie i jakie pamiątki kupić na Kefalonii?
W miejscowościach turystycznych jest wiele sklepików z pamiątkami, gdzie oprócz gadżetów związanych z wyspą czy poszczególnym miastem dostać można ręcznie tkane materiały, koronki i hafty. Często z wyspy przywożone są też artystyczne wyroby jubilerskie.

Trzeba pamiętać, że większość sklepów zamykana jest podczas sjesty ok. godz. 14-17, ale potem  czynne są do 21.00. W poniedziałki, środy i soboty godziny otwarcia sklepów są krótsze i kończą się w porze sjesty.

Jaki czas obowiązuje w Grecji?
Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.

Jak poruszać się po Kefalonii?
Najtańszym środkiem lokomocji są autobusy kursujące między większymi miejscowościami, jednak planując zwiedzanie wyspy w oparciu o ten rodzaj transportu należy zapytać kierowcę o godziny powrotu, gdyż rzadko kiedy autobusy kursują według rozkładów na przystankach.

Popularnością cieszą się wypożyczalnie samochodów i skuterów, dające możliwość wygodniejszego zwiedzania (Argostoli, Lassi, Sami, Skali i Poros). Na wyspie działa pięć portów, z których promy kursują między innymi do Killini i Astakos na Peloponezie, na Itakę, Lefkadę i Zakynthos. W szczycie sezonu można również popłynąć do Brindisi we Włoszech. Promy samochodowe kursują również między Argostoli i Liksouri znacznie skracając czas podróżowania po wyspie.

Jakie plaże są na Kefalonii?
Za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie uchodzi Mirtos położona w połowie drogi między Argostoli i Fiskardo, tworzy ją pas białego piasku i żwirku wkomponowany w białe klify odbijające się w lazurowym morzu. W okolicy Argostoli znajdują się znakomite i piaszczyste plaże Makris Gialos i Platis Gialos, znana jest także piaszczysta plaża Petani. W samym Fiskardo wypoczywać można na żwirowych plażach Embliski na północy kurortu i Fokis na południu. Długą, piaszczystą plażę można znaleźć w Skali, natomiast na północy Sami znajduje się usypana ze żwirku i gładkich otoczaków plaża Antisamos.

Plaże w kurortach turystycznych są bardzo dobrze zagospodarowane, znajduje się przy nich wiele sklepów, barów, restauracji i wypożyczalni sprzętu do sportów wodnych. Poza kurortami jest też wiele dzikich plaż – przeważnie piaszczysto-żwirowe lub piaszczyste, w malowniczymi skałami w pobliżu. Na północnym krańcu wyspy znajduje się wiele maleńkich zatoczek osłoniętych wysokimi skałami, gdzie można dostać się od strony morza. A dodatkową atrakcją są rozległe zjawiska krasowe – groty, jaskinie i tunele prowadzące w głąb wyspy.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Jakie są ograniczenia celne w Grecji?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia w Grecji?
Służba zdrowia, zarówno prywatna jak i publiczna jest w Grecji ogólnodostępna. Przed wyjazdem można starać się w oddziale NFZ o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EUKZ), która daje możliwość korzystania z podstawowej służby zdrowia w przychodniach i szpitalach. Warto jednak wykupić prywatne ubezpieczenie kosztów leczenia, które w razie konieczności pokryje wyższe koszty i transport medyczny. Jeżeli posiadamy ubezpieczenie prywatne należy zapoznać się z jego warunkami, gdyż w większości przypadków ubezpieczeniem objęte są koszty leczenia powyżej pewnych kwot, które należy samemu opłacić.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.