Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602, +48 668 165 888
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 26 sie 2018 - 02 wrz 2018
Lokalizacja: Grecja - Santorini - Alia ***
Cena: już od 1745 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Zakwaterowanie 

Alia ***  Kameralny obiekt ze wspaniałą grecką atmosferą, polecany dla osób szukających relaksu.
– miejscowość Kamari
– kameralna atmosfera
– bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania wyspy

Położenie
• Kamari, wschodnia część wyspy
• lotnisko ok. 6 km, port ok. 10 km
• stolica wyspy – Fira – ok. 8 km
Kamari to miejscowość na wschodnim wybrzeżu Santorini, typowo turystyczna, przepełniona barami i tawernami. Charakterystycznym widokiem z Kamari jest plaża (będącą jedną z najlepszych) z oświetlonym po zmroku masywem skalnym Mesa Vouno. Poza atrakcjami w obrębie miejscowości, stanowi ona dobrą bazę wypadową do takich miejsc jak Fira – stolica wyspy, Mesa Gonia z XII wiecznym, bizantyjskim kościołem, Oia – miejscowość będącą wioską artystów, Messaria – miejscowość z pałacem Argyros czy Agios Nikolaos.

Plaża
• ok. 700 m od hotelu, piaszczysto-żwirkowa

Hotel
• odnowiony w 2014 r.
• recepcja
• restauracja
• bar przy basenie
• Wi-Fi (bezpłatnie)
• ręczniki plażowe (kaucja ok. 10 EUR)
• 32 pokoi, kategoria lokalna 3*

Pokoje
Standard
• 2-os., możliwość 1 dostawki
• klimatyzacja, TV-SAT, telefon
• lodówka, sejf
• Wi-Fi (bezpłatne)
• łazienka- wanna lub prysznic, suszarka (do wypożyczenia w recepcji)
• balkon lub taras

Wyżywienie
• śniadanie kontynentalne w formie bufetu

Pełen relaks
Bezpłatnie
• basen ze słodką wodą
• leżaki i parasole przy basenie

Dla dzieci
• łóżeczka dla niemowląt (na życzenie, bezpłatne)

Cena obejmuje
przelot samolotem Polska – Grecja – Polska, opłatę lotniskową, opłatę za wylot z lotniska lokalnego, noclegi, wyżywienie, opiekę rezydenta, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie podstawowe T.U. EUROPA (15 000 EUR), NNW (3 000 EUR) i bagażu (300 EUR).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.  Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, którego wprowadzenie zapowiedziano na I kwartał 2018 i którego wysokość szacuje się na 7-10 EUR za osobę za tydzień pobytu. Podatek płatny będzie obowiązkowo w recepcji przed zakwaterowaniem.

 

Kiedy najlepiej lecieć na Santorini?
Sezon turystyczny na Santorini zaczyna się pod koniec kwietnia i trwa do początku pory opadowej w połowie października, ale większość turystów pojawia się tu w sierpniu i na początku września kiedy odbywa się tu słynny w kraju Festiwal Muzyki.

Jaka waluta obowiązuje w Grecji i jakie są orientacyjne ceny?
W Grecji od 2002 r. obowiązuje wspólna dla całej Unii Europejskiej waluta – Euro. Konsekwencją tego są nieco wyższe ceny niż w Polsce. Ze względu na dużą ilość przypływających tu statków rejsowych i unikatowość regionu jest to jedna z droższych wysp greckich. Dotyczy to zarówno cen w lokalnych sklepach, jak również hoteli i restauracji.

Gdzie i jakie pamiątki kupić na Santorini?
W miejscowościach turystycznych jest wiele sklepików z pamiątkami, gdzie oprócz gadżetów związanych z wyspą czy poszczególnym miastem dostać można ręcznie tkane materiały, koronki i hafty. Często z wyspy przywożone są też artystyczne wyroby jubilerskie. Wiele ciekawych rzeczy można dostać na targowisku w stolicy wyspy.

Trzeba pamiętać, że większość sklepów zamykana jest podczas sjesty ok. godz. 14-17, ale potem czynne są do ok. 21.00. W poniedziałki, środy i soboty godziny otwarcia sklepów są krótsze i kończą się w porze sjesty.

Jaki czas obowiązuje w Grecji?
Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.

Jak poruszać się po Santorini?
Mimo małych rozmiarów i ukształtowanie wyspy najpopularniejszym i najtańszym środkiem transportu są autobusy kursujące między miejscowościami turystycznymi. Głównym węzłem komunikacyjnym jest centralny plac Firy, skąd można autobusem dojechać prawie wszędzie. Popularne są taksówki, jak również przy zwiedzaniu wyspy osiołki, na których grzbiecie można przejechać całą wyspę. Santorini ma bardzo dobre, regularne połączenia promowe z Kretą (Heraklion), Milos, Paros, Naksos, a w sezonie z Rodos. Dużą popularnością turystów cieszą się skutery, które można wynająć w większych miejscowościach na kilka godzin lub nawet dni.

Jakie plaże są na Santorini?
Na wyspie, większość plaż występuje na wschodnim wybrzeżu. Są one bezpłatne, długie i czarne – żwirowe lub piaszczysto-żwirowe, z łagodnym zejściem do morza.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Jakie są ograniczenia celne w Grecji?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia w Grecji?
Służba zdrowia, zarówno prywatna jak i publiczna jest w Grecji ogólnodostępna. Przed wyjazdem można starać się w oddziale NFZ o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EUKZ), która daje możliwość korzystania z podstawowej służby zdrowia w przychodniach i szpitalach. Warto jednak wykupić prywatne ubezpieczenie kosztów leczenia, które w razie konieczności pokryje wyższe koszty i transport medyczny. Jeżeli posiadamy ubezpieczenie prywatne należy zapoznać się z jego warunkami, gdyż w większości przypadków ubezpieczeniem objęte są koszty leczenia powyżej pewnych kwot, które należy samemu opłacić.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.