Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602, +48 668 165 888
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 17 mar 2018 - 24 mar 2018
Lokalizacja: Gruzja - Gudauri - Abu ***
Cena: od 2 433 PLN/os.
Zarezerwuj!

Zakwaterowanie

Abu *** – Przyjemny, górski hotelik za niewygórowaną cenę -będzie świetnym miejscem wypadowym dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania.

Położenie:
Hotel Abu jest zlokalizowany w kurorcie narciarskim Gudauri (obok hotelu Alpina), zaledwie 100 metrów od górskich zboczy i 500 m od wyciągów narciarskich. Różnice wysokości wzniesień sięgają tu 1200 m (najwyższy punkt gdzie docierają wyciągi to 3 250 m. a najniższy to 2050). Trasy narciarskie o łącznej długości 57 km i różnym stopniu trudności. Do centrum Gudauri można dojść wok. 10 minut spacerem.Lotnisko w Kutaisi znajduje się w odległości ok. 300 km.
Do dyspozycji gości:
Całodobowa recepcja,restauracja główna oferująca dania kuchni gruzińskiej i międzynarodowej oraz bar z drinkami. Dostępna także sala TV/salonik z kominkiem oraz przechowalnia i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.
Pokoje:
Goście mają do dyspozycji funkcjonalne acz prosto urządzone pokoje standardowe pokoje 2-os., (możliwość jednej dostawki) z balkonem i widokiem na góry.W każdym z nich mieści się łazienka z prysznicem, suszarką do włosów oraz bezpłatnym zestawem kosmetyków. Ponadto: telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych.
Wyżywienie:
Śniadania (08:00-10:00) oraz obiadokolacje(19:00-20:00) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej.
Internet:
Wi-Fi bezpłatne w całym obiekcie
Kategoria lokalna:
***

Cena obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa-Kutaisi-Warszawa, opłaty lotniskowe, 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie (zgodnie z ofertą), opiekę polskiego rezydenta, transfery autokarem lotnisko-hotel-lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż)
Cena nie obejmuje: karnetu narciarskiego, napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych. Za dopłatą ubezpieczenie TU EUROPA SKI (polecamy!), obejmujące ryzyko utraty lub zniszczenia sprzętu narciarskiego, odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone osobom trzecim.

 

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

GRUZJA – GUDAURI – informacje ogólne

Gudauri to znany region narciarski w Gruzji i ośrodek narciarski zyskujący coraz większą popularność Europie, dzięki swym spektakularnym warunkom śniegowym, możliwości jazdy pozatrasowej oraz dobrej infrastrukturze przyciąga rocznie wielotysięczne rzesze turystów. Obywatele Polski mogą wjeżdżać do Gruzji na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
Rozlokowany jest na południowych stokach masywu gór Kaukazu na wysokości ponad 2000 m.n.p.m. i otoczony najwyższymi europejskimi szczytami takimi jak: Maili (4597 m.n.p.m.), Kazbegi (5047 m.n.p.m.), Kuro ( 4071 m.n.p.m.). Różnice wysokości wzniesień sięgają tu 1200 m (najwyższy punkt gdzie docierają wyciągi to Sadzele 3 250 m. a najniższy to 2050 m). Trasy narciarskie o łącznej długości 57 km i różnym stopniu trudności zadowolą zarówno początkujących, średniozaawansowanych jak również ekspertów „białego szaleństwa”. Gudauri często gości narciarzy uprawiających ten sport wyczynowo w lokalnych i międzynarodowych zawodach sportowych. Sezon narciarski trwa tu od grudnia do kwietnia a średnia pokrywa śnieżna to 2.5 m. Wszystkie stoki Gudauri znajdują się ponad linią zalesienia, co stwarza idealne warunki do jazdy poza wyznaczonymi trasami, tzw.off-track i free ride. Swą międzynarodową sławę Gudauri zawdzięcza również możliwości uprawiania heli – skiingu, czyli przelotu helikopterem na ponad 4200 m.n.p.m. aby móc zakosztować ekstremalnej jazdy po dziewiczych stokach narciarskich! Zapierające dech w piersiach widoki wysokogórskie zagwarantowane!
Ceny karnetów narciarskich są przystępne,dużo niższe niż w Polsce i Europie. Nowoczesny ośrodek wyciągów narciarskich w Gudauri zbudowany i wyposażony przez austriacką firmę „Doppelmayer” jest przystosowany do obsługi ponad 8000 os/godzinę, co pozwala na uniknięcie oczekiwania przy wyciągach. Wyciągi są nowe i sprawne, wyposażone w generatory prądu zabezpieczające je przed awariami. Działają tu szkółki narciarskie nauki jazdy dla początkujących a także instruktorzy z doświadczeniem i wiedzą potrzebną do nauki ekstremalnej jazdy poza wyznaczonymi trasami. Istnieje możliwość wynajęcia sprzętu narciarskiego (ok.25 Eur/dzień). Większość hoteli i pensjonatów w Gudauri jest po gruntownej modernizacji i zapewnia standard obsługi na dobrym, europejskim poziomie a gościnność i kuchnia gruzińska jest szeroko znana i ceniona na całym świecie. W miasteczku znajdują się sklepy, apteki, bary i restauracje. Poza atrakcjami narciarskimi warto znaleźć choć trochę czasu na zwiedzanie oddalonej stąd o 120 km stolicy Gruzji Tbilisi z jej zabytkowymi kościołami, twierdzą Narikla skąd rozpościera się widok na miasto i góry Kaukazu (wjazd kolejką) oraz spacer wąskimi uliczkami starego miasta i zakup lokalnych pamiątek. Nie tylko obecna ale również dawna, starożytna stolica królestwa Gruzji – Mccheta wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przyciąga swym unikalnym urokiem.Można również zakosztować kąpieli w tradycyjnej siarkowej bani, a po kąpieli i napić się mocnej gruzińskiej herbaty.
Do słynnych należą również gruzińskie biesiady zakrapiane lokalnym winem z folklorystyczną muzyką i tradycyjnymi toastami z bawolego rogu.
Lotnisko w Kutaisi oddalone jest ok 300 km od Gudauri
SKI INFO:
Tereny narciarskie:1990-3300 m n.p.m.
Długość tras: 57 km w tym ponad 20 stoków narciarskich
Trasy łatwe: 40%
Trasy średnie: 30%
Trasy trudne: 30%
Wyciągi austriackiej firmy Doppelmayer o przepustowości 8 000 os/godz. w tym:
5 wyciągów krzesełkowych (3 i 4-os):
– wyciąg na wysokości 2000 – 2250 m. – dł. 1010 m.
– wyciąg na wysokości 2650 – 2860 m. – dł. 1104 m.
– wyciąg na wysokości 2250 – 2700 m. – dł. 2295 m.
– wyciąg na wysokości 2700 – 3007 m. – dł.1063 m.
– wyciąg na wysokości 2850 – 3270 m. – dł. 1504 m.
-1 wyciąg gondolowy – na wysokości 2650-2860 m. – dł.1104 m
-1 wyciąg orczykowy – na wysokości 2600 m. – dł.400 m
-3 ruchome chodniki dla dzieci
Sezon narciarski: grudzień-kwiecień