Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania:
Lokalizacja: Hiszpania - Costa Blanca - Condal ***
Cena: od 1043 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Zakwaterowanie:

Condal ***- Hotel położony jest w Benidorm, 300 m od plaży piaszczysta. Miasta położone najbliżej hotelu to Calpe (27km) i Altea (13 km). Pozostałe miasta: Alicante (45 km). Dla Państwa komfortu hotel posiada klimatyzację, lobby, winda i recepcję. Personel mówi po hiszpańsku i angielsku. Hotel posiada basen. W pobliżu hotelu znajdują się kino, przystanek autobusowy, postój taksówek, bary/restauracje, dyskoteka, informacja turystyczna i centrum miasta. W pobliżu hotelu z możliwością dojazdu: Terra Mitica (8 km), Terra Natura (5 km), lotnisko ALC (50 km), sklepy (5 km) i Aqualandia (7 km). Oferta rozrywkowa hotelu: sala telewizyjna.

Udogodnienia
Hotel oferuje sejfy, pralnię i kantor. Dostęp do Internetu bezprzewodowego poprzez hotspot. Godziny pracy recepcji: 24h.

Posiłki
Śniadanie w godz. 08:00 – 10:00 : bufet. W hotelu znajduje się restauracja.

Sport i rozrywka
Miłośnicy golfa znajdą pole golfowe w odległości 2 km.

Dodatkowe informacje
Akceptujemy następujące formy płatności: karta Visa i karta Eurocard/MasterCard. Za korzystanie z niektórych urządzeń, ofert i aktywności mogą być pobierane dodatkowe opłaty.

Wyżywienie
BB – śniadania
HB – śniadania i obiadokolacje, napoje płatne dodatkowo
FB – śniadania, obiady, kolacje, napoje płatne dodatkowo

Bagaż
Kraków, Poznań, Warszawa Modlin, Berlin;
Cena zawiera bagaż podręczny 10 kg (55x40x20) oraz małą torebkę (35x20x20),
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
– 15 kg – 272 PLN (wyloty od 01.11 – 10.01 i od 01.04 – 30.04) / 256 PLN (wyloty 11.01 – 31.03)
– 20 kg – 360 PLN (wyloty od 01.11 – 10.01 i od 01.04 – 30.04) / 344 PLN (wyloty 11.01 – 31.03)
Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena może ulec zmianie.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Cena podstawowa obejmuje: przelot, transfer, zakwaterowanie, śniadania, ubezpieczenie następstw chorób przewlekłych – GRATIS, Ubezpieczenie podstawowe- KL, NNW, bagażu, następstw chorób przewlekłych

Cena podstawowa nie obejmuje: bagażu głównego, wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia, napojów do posiłków jeśli w opisie hotelu nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Kiedy najlepiej wybrać się na Costa Blanca?
Sezon turystyczny trwa tutaj od połowy kwietnia do października, a najwięcej turystów przyjeżdża w okresie od połowy maja do września, kiedy temperatury przekraczają 25oC.

Kalendarz imprez w regionie jest bardzo rozległy. W wigilię 6 stycznia w całym regionie pojawiają się trzej królowie, a przyjeżdżają na wielbłądach, statkiem, a czasem helikopterem i rozdają drobne prezenty. Bardzo hucznie obchodzony jest ostatni tydzień karnawału, a nawet podczas Wielkiego Tygodnia pojawiają się barwne procesje, z czego największe podziwiać można w Murcji i Lorce. Kwieciste dywany, kolorowe procesje i wiele przedstawień teatralnych na ulicy można zobaczyć w dniu Bożego Ciała. Wiele nadmorskich miejscowościach obchodzi się również święto rybaków przypadające na połowę lipca. Również w tym terminie tłumy ściągają do Alcoy na paradę i bitwę kostiumową między Maurami i Chrześcijanami.

Jaka waluta obowiązuje w Hiszpanii i jakie są orientacyjne ceny?
W Hiszpanii od 2002 r. obowiązuje wspólna dla całej Unii Europejskiej waluta – Euro. Konsekwencją tego są nieco wyższe ceny niż w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o posiłki w restauracjach. Mimo dużej dostępności owoce morza należą do najdroższych morskich specjałów, jednak w większości miejscowości jest wiele niewielkich tawern gdzie można spróbować taniej regionalnych potraw.

Gdzie i jakie pamiątki kupić na Costa Blanca?
Bez wątpienia, najczęściej kupowanym towarem w regionie są wina, które nie są eksportowane poza Hiszpanię, co czyni je jeszcze lepszą pamiątką po słonecznych wakacjach. W większości miejscowości turystycznych jest wiele sklepów oferujących pamiątki związane z miastem, regionem czy fiestami. Najczęściej kupowanie są zdobione kastaniety, hiszpańskie byki, wachlarze i koszulki. Region Costa Blanca słynie w wspaniałych wyrobów ceramicznych i klepsydr z drobnym, białym piaskiem mających przypominać o delikatnym piasku z wakacji. Popularne są wyroby z muszli i skóry.

Jaki czas obowiązuje w Hiszpanii?
Mimo dużej odległości od Polski, w Hiszpanii obowiązuje taki sam czas jak u nas. Ulega on zmianie tylko na Wyspach Kanaryjskich.

Jak poruszać się po Costa Blanca?
Między miejscowościami turystycznymi wybrzeża istnieją regularne połączenia autobusowe, a także szybkie połączenia kolejowe Renfe między większymi miejscowościami jak Walencja, Castellon, Tarragona, Alicante, Madryt, Cuenca itp. W większych miejscowościach znajdują się wypożyczalnie samochodów, które ułatwiają indywidualne zwiedzanie regionu. Autostrada biegnąca wzdłuż wybrzeża od Barcelony przez Walencję, Alicante do Murcji jest płatna, ale wzdłuż niej istnieje wiele dróg alternatywnych. Paliwo jest tańsze niż w Polsce co sprzyja samochodowym wycieczkom po regionie. Polskie prawo jazdy jest wszędzie akceptowane, jednak należy pamiętać, że jeżeli poruszamy się samochodem z obcą rejestracją nie podlegamy kredytowaniu mandatów, czyli mandat musi być zapłacony na miejscu lub przed wyjazdem z kraju, gdyż nie zezwala się na opuszczenie kraju z długiem wobec państwa.Dodatkową atrakcją jest „tramwaj FGV”, czyli pociąg kursujący z Alicante do największych kurortów północnej części wybrzeża.

Jakie plaże są na Costa Blanca?
Całe wybrzeże pokrywają długie, szerokie i bezpłatne białe plaże z delikatnym piaskiem. Sporadycznie zdarzają się skaliste wybrzeża, ale większość miejscowości ma swoje wielkie plaże. Są one bardzo dobrze zagospodarowane rekreacyjnie. Nie brakuje również cichych miejscowości z dzikimi plażami, głównie w okolicach jeziora L’Albufera.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Jakie są ograniczenia celne w Hiszpanii?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia w Hiszpanii?
Publiczna służba zdrowia jest w Hiszpanii bezpłatna w podstawowym zakresie, o ile posiadamy wydaną przez NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), o którą należy postarać się przed wyjazdem. Nie obowiązuje ona jednak w przypadku prywatnych wizyt i szpitali niepaństwowych gdzie należy mieć dodatkowe ubezpieczenie lub samemu opłacić leczenie. W zależności od ubezpieczyciela podawane są przed wyjazdem dane firm współpracujących, do których należy się zwrócić w razie konieczności skorzystania z prywatnej pomocy lekarskiej.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo