Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania:
Lokalizacja: Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie - Fuerteventura - Chatur Costa Caleta 3,5*
Cena: od 2920 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Zakwaterowanie:
Chatur Costa Caleta***+ Świetny hotel z bogatym, jak na 3*, zapleczem basenowym i rekreacyjnym. Polecamy osobom, które cenią klimat niewielkich miejscowości oraz wygodę programów All Inclusive. „+” za smaczne i różnorodne wyżywienie oraz przyjazną atmosferę.

Położenie:
Hotel położony jest w niewielkim kurorcie Caleta de Fuste, ok. 400 m od przystani i ok. 200 m od centrum miejscowości – sklepy, bary i restauracje. Ok. 2 km od hotelu znajduje się centrum handlowe Atlantico. Do lotniska w Puerto del Rosario ok. 8 km.

Plaża
Do piaszczystej plaży – El Castillo (łagodne zejście do wody) ok. 5-10 min. spacerem (ok.600 m). Na plaży leżaki i parasole płatne (ok. 6 EUR/os.). Hotel zapewnia ręcznikiplażowe (konieczny depozyt ok. 10EUR, wymiana ok. 1 EUR).

Do dyspozycji gości:
Hotel wybudowany w 2005 r. Odświeżony w 2016r. (basen, pokoje, wybrane miejsca ogólno dostepne). Recepcja, lobby, windy, restauracja, bary (w tym bar przy basenie), taras słoneczny z leżakami i parasolami, 2 baseny (w basenach słodka woda, jeden podgrzewany zimą), brodzik dla dzieci, niewielki taras słoneczny na dachu (czynny tylko przy dobrej pogodzie)z barem, leżakami i parasolami oraz niewielkim basenem i jacuzzi, plac zabaw, mini-klub, pokój gier (niektóre płatne), pralnia samoobsługowa (płatna).

Pokoje:
W hotelu znajduje się 308 pokoi rozlokowanych w 3-pietrowym budynku,klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), telefonem, TV-sat (płatna ok. 2,5 EUR/dzień), sejfem (płatny ok. 2,5 EUR/dzień), małą sofą i balkonem (meble balkonowe). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat (gratis). Hotel posiada pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych – na potwierdzenie.Dziecko do 2 lat wlicza się w maksymalne obłożenie każdego pokoju.
-Pokój Standard-(pow. ok. 24 m2). Możliwe zakwaterowanie 4 osób, ale tylko w układzie 2+2

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:30-10:00), lunch (13:00-15:00), obiadokolacje (18:30-21:30) serwowane w formie bufetu w restauracji głównej, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe z karty All Inclusive (10:00-23:00) oraz przekąski: kanapki, burgery, hot dogi, lody (11:00-13:00 i 15:00-17:00). Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany godzin serwowania posiłków.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych (np. konkursy, gry, zawody, wieczorne pokazy, muzyka na żywo). Na terenie hotelu dostępne boisko multisportowe oraz mini golf (możliwa opłata/depozyt za sprzęt), bilard (płatny). Masaże za opłatą.

Internet:
Stanowiska internetowe płatne. Wi-Fi płatne (ok. 7 EUR/dzień, 25 EUR/tydzień).

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.costacaletahotel.com

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Świadczenia:
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Hiszpania – Wyspy Kanaryjskie – Fuerteventura- informacje ogólne

Kiedy najlepiej wybrać się na Fuerteventurę?
Sezon turystyczny na wyspie trwa cały rok, a w chłodniejszych miesiącach temperatura nie spada poniżej 20°C w ciągu dnia. Dzięki zróżnicowanemu, pustynnemu krajobrazowi temperatura na południu i wewnątrz wyspy jest nieco wyższa, a wiejące od południowego wschodu wiatry łagodzą upały na wybrzeżu. Lata są upalne, natomiast w zimie na wyspach można spodziewać się opadów i robi się nieco chłodniej.

Fuerteventura jest wyspą oferującą szeroki wachlarz rozrywek i bogate życie nocne w większych kurortach. Przy okazji pobytu na wyspie warto zainteresować się lokalnymi świętami, przykładem może być Feria Insular de Artesania głośno obchodzona na przełomie maja i czerwca w miejscowości Antigua.

Jaka waluta obowiązuje w Hiszpanii i jakie są orientacyjne ceny?
W Hiszpanii od 2002 r. obowiązuje wspólna dla całej Unii Europejskiej waluta – Euro. Konsekwencją tego są nieco wyższe ceny niż w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o posiłki w restauracjach. Jest jednak wiele towarów zwolnionych z cła, które kupimy o wiele taniej.

Gdzie i jakie pamiątki kupić na Fuerteventurze?
Do najczęściej kupowanych pamiątek należą tanie, lokalne trunki, w szczególności Ron Canario – rum sprowadzany z Teneryfy i Gran Canarii oraz odmiany hiszpańskiej brandy, jak np.: Carlos III, Osborne czy Soberano. Warto też udać się na targowiska odbywające się w różne dni tygodnia w większych miejscowościach, gdzie popularnym skarbem są: symbol płodności Guanczów, przyprawy, przetwory z migdałów, popularny wśród Polaków dżem z kaktusa, czy towary dostępne w Europie po wyższych cenach jak papierosy, perfumy, kosmetyki. Nie może również zabraknąć pamiątek związanych z wyspą i danym kurortem turystycznym, a także pamiątek pochodzących z morza. Wielu turystów rozgląda się za wyrobami rękodzielniczymi jak koszyki, drewniane rzeźby lub ceramika, które można kupić bezpośrednio u ich twórców. Z Wysp Kanaryjskich warto przywieźć sosy „mojo”, cygara pakowane w ozdobnych pudełkach czy zapakowany bukiet strelicji.

W większości kurortów znajdują się ciekawe sklepy z pamiątkami, niemniej turyści najbardziej cenią sobie miasteczko Corralejo i sklepiki z najróżniejszymi towarami w jego centrum.

Wyspy Kanaryjskie od XIX objęte są strefą wolnocłową przez co wiele towarów jest tańszych niż w Europie. Poza tym wiele produktów objętych zwykle wyższym podatkiem w krajach europejskich tutaj obciążone jest podatkiem do 5%.

Jaki czas obowiązuje na Wyspach Kanaryjskich?
Wyspy Kanaryjskie należą w całości do strefy czasu  zachodnioeuropejskiego, co w praktyce oznacza, że po wylądowaniu przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu. Czas zmieniany jest na letni i zimowy w tych samych datach co w Zachodniej i Środowej Europie.

Jak poruszać się po Fuerteventurze?
Najtańszym środkiem lokomocji są autobusy, które często kursują zarówno w stolicy jak i między najważniejszymi kurortami. Bilet kupuje się od kierowcy w zależności od długości trasy. Nieco gorzej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o mniejsze miejscowości położone na obrzeżach wyspy i bez własnego środka transportu trudno się do nich dostać. Jak przystało na uroki miejsc turystycznych, najdroższym środkiem transportu są taksówki, a najtańszym rowery, które można wypożyczyć w większości kurortów. Między poszczególnymi wyspami kursują promy, wodoloty, poduszkowce i szybkie katamarany. Najwięcej połączeń promowych wyspa ma z sąsiednią Lanzarote. Najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie auta, a w wielu wypożyczalniach można zarezerwować auto przez internet jeszcze przed przylotem na wyspę. Polskie prawo jazdy jest powszechnie akceptowane.

Jakie plaże są na Fuerteventurze?
Wyspa jest rajem dla turystów, jeżeli chodzi o plaże. W większości kurortów są piaszczyste plaże z drobnym piaskiem, doskonale zagospodarowane z wypożyczalniami sprzętów rekreacyjnych. Na całych Wyspach Kanaryjskich znana jest niebiańska plaża z wydmami rozciągająca się na północy wyspy, nieopodal Corralejo. Na niezwykle szerokim pasie piachu nigdy nie brakuje miejsca, a okoliczne wody doskonale nadają się do uprawiania wszelakich sportów. Na południu wyspy dominuje słynna Playa de Sotavento, będąca kilkudziesięciokilometrowym odcinkiem piaszczystych plaż, na których każdy znajdzie idealne dla siebie miejsce kąpielowe. Dobrze zagospodarowany, szeroki, piaszczysty pas wybrzeża położony w zatoce osłoniętej od otwartego oceanu znajduje się w Caleta de Fuste. Jedna z niewielu na wyspie plaż z czarnym piaskiem znajduje się w pobliżu miejscowości Ajuy, a wypoczynek na niej umilają okoliczne restauracyjki oferujące świeże ryby.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Jakie są ograniczenia celne w Hiszpanii?
Gran Canaria, podobnie jak pozostałe Wyspy Kanaryjskie nie jest włączona do Unii Celnej, co w praktyce oznacza nie tylko niższe ceny na towary ale też brak ograniczeń ilościowych. Należy jednak pamiętać, że wiele towarów objęte jest cłem wjazdowym kraju do którego wracamy – jak Polska. Szczegółowe ograniczenia wwozowe znaleźć można na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: http://www.msz.gov.pl/

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia w Hiszpanii?
Publiczna służba zdrowia jest w Hiszpanii bezpłatna w podstawowym zakresie, o ile posiadamy wydaną przez NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), o którą należy postarać się przed wyjazdem. Nie obowiązuje ona jednak w przypadku prywatnych wizyt i szpitali niepaństwowych gdzie należy mieć dodatkowe ubezpieczenie lub samemu opłacić leczenie. W zależności od ubezpieczyciela podawane są przed wyjazdem dane firm współpracujących, do których należy się zwrócić w razie konieczności skorzystania z prywatnej pomocy lekarskiej.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.