Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Hiszpania - Majorka - El Vistamar ****
Cena: już od 1253 PLN/osobę
Zarezerwuj!

El Vistamar ****

Witamy Pierre V. Vistamar Hotel w Porto Colom. Hotel położony jest 800 m od plaży piaszczysta. Miasta położone najbliżej hotelu to Felanitx (12 km) i Santanyi (14 km). Pozostałe miasta: Palma De Mallorca (65 km). Dla Państwa komfortu hotel posiada salon, klimatyzację, recepcję, lobby i 2 windy. W 7-piętrowym hotelu personel mówi po niemiecku, hiszpańsku, angielsku i francusku. Goście, którzy chcą być mobilni również na urlopie, mogą wypożyczyć samochód. Do dyspozycji są 2 baseny ze słodką wodą . Goście mogą zrelaksować się przy drinku w barze przy basenie. Parasole słoneczne i leżaki do opalania są dostępne za opłatą na plaży i bezpłatnie na basenie. Odległość od hotelu: PN Mondrago (16 km), Cuevas Drach (20 km), Es Pontas Cala Santanyi (21 km) i lotnisko PMI (65 km). W pobliżu hotelu znajdują się przystanek autobusowy, informacja turystyczna, sklepy, centrum miasta, supermarket i bary/restauracje. Gościom poruszającym się na wózku inwalidzkim hotel oferuje następujące udogodnienia: rampa/podnośnik i winda przystosowana do przewozu wózków inwalidzkich. Oferta rozrywkowa hotelu: sala telewizyjna.

Udogodnienia:

Hotel oferuje pralnię, sejfy i opiekę medyczną. Godziny pracy recepcji: 24h.

Posiłki:

W hotelu znajduje się restauracja. Mały głód można zaspokoić w międzyczasie w barze szybkiej obsługi. Drinki można spożywać w barze w recepcji.

Sport i Rozrywka:

W ramach aktywności hotel oferuje bilard. Pierre V. Vistamar Hotel posiada spa, hammam i jacuzzi. Goście, którzy również na urlopie chcą spędzać czas uprawiając sport, mają następujące możliwości: fitness. Najbliższe pole golfowe położone jest w odległości 5 km.

Dodatkowe Informacje:

Akceptujemy następujące formy płatności: karta Eurocard/MasterCard i karta Visa. Za korzystanie z niektórych urządzeń, ofert i aktywności mogą być pobierane dodatkowe opłaty. Podatek płatne na miejscu.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

MAJORKA – informacje ogólne:

Kiedy najlepiej wybrać się na Majorkę?
Sezon turystyczny trwa zazwyczaj od połowy maja do końca września, kiedy panuje tu prawie bezdeszczowa pogoda, a temperatura przekracza 25oC. W pozostałych miesiącach jest dość dużo opadów, a zimą temperatury spadają do 5-10oC.

Kalendarz imprez w regionie jest dość rozległy i ciekawy. W wigilię 6 stycznia na wyspie pojawiają się trzej królowie, którzy rozdają drobne prezenty i słodycze. Bardzo hucznie obchodzony jest ostatni tydzień karnawału, a podczas Wielkiego Tygodnia pojawiają się barwne procesje z czego najsłynniejsze w Pollency i Sineu, gdzie pokutnicy w białych kapturach przechodzą wąskimi uliczkami miasta. Kwieciste dywany, kolorowe procesje i wiele przedstawień teatralnych na ulicy można zobaczyć w dniu Bożego Ciała.

Jaka waluta obowiązuje w Hiszpanii i jakie są orientacyjne ceny?
W Hiszpanii od 2002 r. obowiązuje wspólna dla całej Unii Europejskiej waluta – Euro. Konsekwencją tego są nieco wyższe ceny niż w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o posiłki w restauracjach. Mimo dużej dostępności owoce morza należą do najdroższych morskich specjałów, jednak w większości miejscowości jest wiele niewielkich tawern gdzie można spróbować taniej regionalnych potraw.

Gdzie i jakie pamiątki kupić na Majorce?
Charakterystyczną pamiątką z Majorki są sztuczne perły z Minacor, wyroby garncarskie i skórzane oraz dmuchane szkło. Przywożone stąd są również wszelkiego rodzaju hafty, miejscowe wina oraz obrazy miejscowych malarzy, które po rozsądnych cenach dostępne są na targowiskach.

Jaki czas obowiązuje w Hiszpanii?
Mimo dużej odległości od Polski, w Hiszpanii obowiązuje taki sam czas jak u nas. Ulega on zmianie tylko na Wyspach Kanaryjskich.

Jak poruszać się po Majorce?
Majorka posiada gęstą sieć dróg i autostradę wzdłuż Zatoki Palma i łączącą stolicę z Incą. Wzdłuż wybrzeża istnieją również regionalne drogi, z czego te położone w górach zachodniej części wyspy bywają bardzo niebezpieczne ze względu na bardzo wiele ostrych zakrętów.

Majorka ma bardzo dobre połączenia autobusowe między większymi miastami i miejscowościami wypoczynkowymi. Połączenia kolejowe zapewniają państwowe koleje FEVE kursujące na trasie Palma – Inca oraz kolej elektryczna na trasie Palma – Soller. W Soller można udać się w podróż zabytkowym tramwajem nazywanym „Pomarańczowym Ekspresem” , którego trasa wiedzie ok. 5 km za miasto przez gaje cytrusowe.

Bardzo popularnym na wyspie rozwiązaniem jest wypożyczenie auta, a w wielu wypożyczalniach można zarezerwować auto przez internet jeszcze przed przylotem na wyspę. Polskie prawo jazdy jest powszechnie akceptowane, a ruch na wyspie jest prawostronny. Na Majorce stosowane są bardzo rygorystycznie przepisy dotyczące prędkości i zapinania pasów.

Jakie plaże są na Majorce?
Majorka ma bardzo zróżnicowany krajobraz jednak większość plaż w najpopularniejszych kurortach jest piaszczysta, bądź piaszczysto-żwirowa w niektórych kurortach wschodniego wybrzeża. Wyjątek stanowią plaże zachodniego wybrzeża, których ze względu na klifowe wybrzeże jest niewiele, a jeśli występują są małe i przeważnie kamieniste lub żwirowe. Plaże zatoki Palma są najlepiej zagospodarowane rekreacyjnie – znajduje się tam wiele wypożyczalni sprzętu do sportów wodnych jak i wiele szkół nurkowania czy windsurfingu.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Jakie są ograniczenia celne w Hiszpanii?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia w Hiszpanii?
Publiczna służba zdrowia jest w Hiszpanii bezpłatna w podstawowym zakresie, o ile posiadamy wydaną przez NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), o którą należy postarać się przed wyjazdem. Nie obowiązuje ona jednak w przypadku prywatnych wizyt i szpitali niepaństwowych gdzie należy mieć dodatkowe ubezpieczenie lub samemu opłacić leczenie. W zależności od ubezpieczyciela podawane są przed wyjazdem dane firm współpracujących, do których należy się zwrócić w razie konieczności skorzystania z prywatnej pomocy lekarskiej.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.