Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Japonia - narty w cieniu Fuji
Cena: od 10590 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program 

Tokio – tradycja i nowoczesność • Wulkan Fuji • skansen Saiko Iyashino-Sato Nenba • Białe szaleństwo w regionie Nagano • miejsce Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1998

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa. Przelot do Tokio samolotem rejsowym.

Dzień 2

Przylot do Tokio, odprawa paszportowo-celna. Zwiedzanie świątyni Asakusa z okresu Edo, jednego z najważniejszych obiektów shintoistycznych oraz dziedzińca przed Pałacem Cesarskim, siedzibą władcy Japonii. Zespół pałacowy znany był niegdyś jako Zamek Edo i stanowił rezydencję szogunów.  Odwiedzimy też dzielnicę Ginza oraz pasaż handlowy Akamise, gdzie można zakupić pamiątki i skosztować miejscowych specjałów. Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja w stylu japońskim. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 3

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Tokio. Rozpoczniemy od wieży Tokyo Tower, skąd rozciąga się widok na całe miasto (wjazd na wieżę dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 900 jenów). Następnie zobaczymy świątynię Meiji Jingu, poświęconą dawnej parze cesarskiej. Obiekt położony jest w malowniczym otoczeniu rozległego wiecznie zielonego lasu. W tej samej części miasta czeka nas też wizyta w gwarnej i barwnej dzielnicy Harajuku, ulubionym miejscu młodzieży reprezentującej najróżniejsze japońskie subkultury. Wczesnym popołudniem wyjazd do ośrodka narciarskiego Shiga Kogen w Prefekturze Nagano. Kolacja, zakwaterowanie i nocleg na terenie Shiga Kogen. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 4-7

Po śniadaniu czas wolny na białe szaleństwo i wypoczynek na terenie ośrodka narciarskiego. Kolacja w formie bufetu.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w rejon Pięciu Jezior u podnóża wulkanu Fuji, symbolu Japonii. Zobaczymy tu miejscowość Iyashino-Sato położoną nad jeziorem Saiko – skansen tradycyjnej wiejskiej zabudowy i wioskę rękodzielniczą. Następnie odwiedzimy malowniczy ogród Oishi z widokiem na jezioro Kawaguchiko. Po południu przejazd do hotelu w okolicy lotniska Narita, kolacja i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 430 km)

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

 

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (bez przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych oraz karnetu narciarskiego (łącznie ok. 33 200 jenów płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), sprzętu narciarskiego (koszt wypożyczenia pary nart, butów oraz kijków na 4 dni to ok. 8400 jenów przy grupie min. 10 osób), dodatkowych posiłków i oraz innych wydatków osobistych. Rekomendujemy dopłatę do ubezpieczenia TU Europa SKI obejmującego ryzyko utraty lub zniszczenia sprzętu narciarskiego, odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone osobom trzecim.

Wizy

Paszport musi być ważny co najmniej 3 miesiące, licząc od daty zakończenia imprezy.

Inne

Shiga Kogen
Ośrodek narciarskich położony w Prefekturze Nagano, miejscu Igrzysk Olimpijskich 1998. Rozgrywano tu między innymi konkurs slalomu giganta oraz pierwsze w historii olimpijskie zawody w dyscyplinach snowboardowych. Ośrodek położony jest na wysokości od 1335 do 2307 m n.p.m. Dysponuje ponad 50 wyciągami krzesełkowymi i gondolami oraz ponad 80 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, świetnie skomunikowanych lokalnymi busami (w cenie karnetu). Idealne miejsce zarówno dla mniej doświadczonych, jak i bardziej wymagających fanów białego szaleństwa. Region słynie również z onsenów – naturalnych gorących źródeł i zbudowanych na nich tradycyjnych japońskich łaźni, w których można zrelaksować się po całym dniu aktywnego wypoczynku na stoku.

Telefony komórkowe
W Japonii sieć telefonii komórkowej oparta jest na innym niż w Europie systemie (W-CDMA zamiast GSM). Z tego powodu polskie telefony mogą nie działać poprawnie – w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Państwa operatorem telefonii komórkowej.

Płatności
Większość sklepów i restauracji w Japonii przyjmuje płatność wyłącznie gotówką, bankomaty oraz płatności kartą nie są powszechne – polecamy zabrać ze sobą odpowiednią ilość gotówki.