Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Indonezja - Jawa i Bali - W krainie batiku
Cena: od 9442 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program 

Mieszanka kulturowa i religijna Dżakarty • wyjątkowe rzemiosło w Yogyakarcie • imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur • wulkan Bromo o wschodzie słońca • pobyt na Bali • jedyne w swoim rodzaju przedstawienia folklorystyczne

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa. Wylot samolotem rejsowym do Dżakarty (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub krajów Półwyspu Arabskiego).

Dzień 2

Przylot do Dżakarty. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Czas wolny.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indonezji. Udamy się do starej dzielnicy Kota, która była sercem Indonezji w czasach kolonizacji holenderskiej (wówczas nosiła ona nazwę Batavia). Zobaczymy tu plac Fatahillah, na którym znajduje się stary ratusz. Zwiedzimy również stary port Sunda Kelapa oraz (z zewnątrz) 132-metrowy Pomnik Narodowy- Monas (wybudowany z inicjatywy poprzedniego prezydenta Indonezji, Sukarno). W czasie zwiedzana lunch. Nocleg w hotelu w Dżakarcie.

Dzień 4

Po śniadaniu kontyjnuujemy zwiedzanie stolicy Indonezji. Obejrzymy Muzeum Narodowe, w którym znajduje się ekspozycja etnograficzna i archeologiczna. Przejazd do Bandung, gdzie zjemy lunch. Po południu w miarę możliwości czasowych udamy się na pokaz gry na angklung, tradycyjnym instrumencie, swego rodzaju grzechotkach wykonanych z drewna bambusowego. Nocleg w Bandung. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 5

Śniadanie w hotelu i wyjazd na północ od Bandung, przez malownicze górskie tereny do krateru Tangkuban Perahu, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. (należy zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubranie). Trasa wiedzie krętymi drogami, wśród pól i lasów górskich do samego krateru, gdzie rozciąga się niesamowita panorama okolicy. Następnie udamy się na spacer w okolice krateru Domas, ośrodka z gorącymi źródłami, gdzie będzie można skorzystać z kojącej kąpieli dla stóp w wodzie o właściwościach leczniczych. Następnie wracamy w okolice Bandung na lunch. Nocleg w hotelu w Bandung. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu transfer na dworzec kolejowy, gdzie rozpoczniemy ok. 6-7- godzinną podróż w kierunku Yogyakarty (otrzymają Państwo prowiant na drogę). Trasa wiedzie przez góry, pola ryżowe i malownicze wioski. Pociągiem dojedziemy kilkadziesiąt km od Yogyakarty, skąd udamy się na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w. n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 430 km)

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu „becak”) do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km)

Dzień 8

Uwaga! Na dzień 8 i 9 należy spakować torbę podręczną.
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku wschodniej części wyspy. Po drodze odwiedzimy Solo, gdzie zobaczymy pałac Mangkunegaran, a w miarę możliwości czasowych odwiedzimy też pchli targ z antykami. W trakcie zwiedzania lunch. Z Solo udamy się w kierunku Malangu lub Bromo Cottage, gdzie spędzimy noc. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 9

Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca na górę Penanjakan (2770 m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozciąga się doskonały widok na wlkan Bromo i okolicę (należy zabrać ciepłą odzież). Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji, transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu. (Trasa ok. 630 km)

Dzień 10-11

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych możliwość z korzystania z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych po wyspie.

Dzień 12

Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski samolotem rejsowym (z przesiadką).

Dzień 13

Przylot do Polski.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– W Indonezji nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (sprzed 1996 r., z małymi wizerunkami prezydentów)
– Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy.
– Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:
Hotele odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora, wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli.Pokoje: 2- osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV. Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 – osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).Część pobytowaHotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar

Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) na trasach Warszawa-Dżakarta oraz Denpasar-Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasach Surabaya-Denpasar, transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, napiwki ok. 205 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki oraz napoi do posiłków.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/jawa-i-bali-w-krainie-batiku/zakwaterowanie-jba

Inne

Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach.

Uwaga! Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.