Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602, +48 668 165 888
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Malta - Relax Inn ***
Cena: od 719 PLN/ os
Zarezerwuj!

Zakwaterowanie:

Relax Inn ***

Relax Inn Hotel w Bugibba posiada 45 pokoi na 7 piętrach. Dla Państwa komfortu hotel posiada winda, recepcję, salon, lobby i klimatyzację. W 7-piętrowym hotelu personel mówi po angielsku i włosku. Mobilność także na urlopie zapewni wypożyczalnia samochodów. W pobliżu hotelu znajdują się przystanek autobusowy, supermarket, postój taksówek, bary/restauracje, kino, informacja turystyczna i centrum miasta. Odległość od hotelu: NATIONAL AQUARIUM (800 m), VALLETTA (14 km), MDINA (7 km), WATER PARK (6 km) i lotnisko MLA (20 km).

Udogodnienia:
Hotel oferuje sejfy i usługę budzenia. Dostęp do Internetu bezprzewodowego poprzez hotspot. Godziny pracy recepcji: 24h.

Dodatkowe informacje:
Za korzystanie z niektórych urządzeń, ofert i aktywności mogą być pobierane dodatkowe opłaty.

Wyżywienie
OR – oferta bez wyżywienia
BB – śniadania (za dopłatą)

Bagaż
Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk;
Cena zawiera bagaż podręczny 10 kg (55x40x20) oraz małą torebkę (35x20x20),
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
– 15 kg – 170 PLN (wyloty od 01.11 – 10.01 i od 01.04 – 30.04) / 160 PLN (wyloty 11.01 – 31.03)
– 20 kg – 240 PLN (wyloty od 01.11 – 10.01 i od 01.04 – 30.04) / 230 PLN (wyloty od 11.01 – 31.03)
Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena Będzie wyższa.
Berlin (RyanAir)
Cena zawiera bagaż podręczny 10 kg (55x40x20) oraz małą torebkę (35x20x20),
Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
– 15 kg – 290 PLN (wyloty od 20.10 – 30.04.)
– 20 kg – 380 PLN (wyloty od 20.10 – 30.04.)
Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena Będzie wyższa.
Warszawa (WizzAir);
Cena zawiera bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25, który za dodatkową opłatą można zastąpić dużym bagażem podręcznym o wadze;
– 15 kg – 164zł/osobę (max. 56x45x25)
Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze;
– 23 kg – 338 PLN (wyloty od 20.10 – 01.12. oraz od 11.01 – 31.03) / 412 PLN (wyloty od 02.12 – 10.01 i od 01.04 – 30.04)
– 32 kg – 430 PLN (wyloty od 20.10 – 01.12. oraz od 11.01 – 31.03) / 504 PLN (wwyloty od 02.12 – 10.01 i od 01.04 – 30.04)
Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Inne

MALTA – informacje ogólne

Kiedy najlepiej lecieć na Maltę?
Dzięki łagodnemu, podzwrotnikowemu i śródziemnomorskiemu klimatowi na Malcie przez cały rok panują warunki sprzyjające podróżowaniu, a sezon turystyczny twa tam na okrągło. Lato jest słoneczne i gorące, temperatury powietrza oscylują w granicach 25-26°C, sięgając w lipcu i sierpniu powyżej 30°, natomiast w zimie (styczeń i luty) spadają do zaledwie 13° przyciągając turystów uciekających przed mrozami. W grudniu i styczniu przeważnie występuje najwięcej opadów, dlatego w tych miesiącach na wyspie pojawia się mniej turystów niż w innych okresach, niemniej wtedy ceny są znacznie niższe i za przyzwoitą kwotę można znaleźć najkorzystniejsze oferty noclegowe. Turyści z Polski najchętniej wybierają się na Maltę w maju lub wczesną jesienią, kiedy temperatury w kraju nie są jeszcze wysokie, natomiast morze u wybrzeży Malty kusi najlepszą temperaturą do kąpieli.

Jaka waluta obowiązuje na Malcie i jakie są orientacyjne ceny?
Walutą Malty jest euro (EUR), 1 EUR = 100 centów. Ceny nie są przerażające, niemniej po przeliczeniu na złotówki za podstawowe produkty trzeba zapłacić nieco więcej, zwłaszcza jeżeli chodzi o posiłki w restauracjach.

Gdzie i jakie pamiątki kupić na Malcie?
Głównymi pamiątkami, które turyści przywożą z Malty, są wyroby tradycyjnego rzemiosła. Turystycznym uznaniem cieszą się przedmioty wykonane z mosiądzu i żelaza oraz ceramika charakteryzująca się barwnym wzornictwem z dominującym kolorem brązowym i niebieskim. W zakątkach Valletty można znaleźć niewielkie sklepiki ze szklanymi wyrobami, które dzięki eleganckiemu wyglądowi i pięknemu zabarwieniu z pewnością ozdobią wakacyjną półkę z pamiątkami. Na Malcie znajduje się wiele zakładów jubilerskich, więc szczególnie panie będą mogły zwracać uwagą na witryny sklepów z biżuterią, natomiast panowie nie pogardzą butelką dobrego wina Lachryma Vitis. Na targowiskach warto rozglądnąć się za misternie wykonanymi koronkami i tkaninami z imponującą ilością wzorów i umiarkowaną ceną.

Jednym z ciekawszych miejsc na zakup pamiątek jest plac w Ta’qali. Często zaglądają tam całe wycieczki turystyczne, a po przyzwoitych cenach można kupić wyroby rozmaitego rzemiosła. Turyści zaglądają równie często na jedno z największych maltańskich targowisk w Kalkara oraz na główną ulicę handlową Triq-il-Repubblika w Valletcie. Dobrym miejscem do zrobienia zakupów w stolicy jest pchli targ odbywający się przeważnie w niedzielę nieopodal City Gate oraz targowiska na Merchants Street. Podczas zwiedzania wyspy Gozo można zajrzeć do Gozo Citadel Centre na targi rzemiosła artystycznego lub do centrum rzemieślniczego Ta’Dbiegi Crafts Village.

Jaki czas obowiązuje na Malcie?
Na Malcie jest taki sam czas jak w Polsce.

Jak poruszać się po Malcie?
Malta charakteryzuje się tym, że transport publiczny oferuje wysoką jakość usług za rozsądną ceną. Stolica wyspy – Valletta, ma dobre połącznia z najważniejszymi kurortami, tym bardziej że odległość między nimi jest niewielka i kursuje komunikacje miejska. Główna droga prowadzi przez poszczególne kurorty, wzdłuż wybrzeża i dociera najczęściej do najważniejszych miejsc bardziej turystycznej, wschodniej części wyspy.

Ceny za wynajem auta nie odbiegają od opłat w innych krajach. Należy pamiętać, że na Malcie obowiązuje ruch lewostronny, polskie i międzynarodowe prawo jazdy jest akceptowane i żeby wypożyczyć auto trzeba mieć ukończone 25 lat, natomiast kierowcy po 21 roku życia muszą dodatkowo opłacić pełne ubezpieczenie.

Turyści wypoczywający na Malcie często wybierają się na sąsiednią wyspę Gozo. W sezonie między wyspami latają helikoptery, a także bardzo często kursują tanie promy. Najlepszym sposobem na poznanie Malty jest wycieczka statkiem wokół wyspy, zarówno większą jednostką, jak i mniejszą łodzią lub jachtem, który można wynająć w większych marinach. Najwięcej jednostek wychodzi w morze z portu Sliema. Warto również pomyśleć o zorganizowaniu indywidualnej wyprawy szybkimi łodziami motorowymi na Gozo lub Comino

Jakie plaże są na Malcie?
Chociaż wybrzeże Malty jest skaliste, a linia brzegowa poszarpana, jednymi z piękniejszych miejsc kąpielowych na wyspie są trzy plaże zlokalizowane nieopodal Ghajn Tuffieha. Są to piaszczyste odcinki, z których najszersza jest plaża Golden Bay – jedna z niewielu szerokich i piaszczystych plaż na północno-zachodnim wybrzeżu Malty; z kolei bardziej kameralne są piaszczyste Ghajn Tuffieha Bay i Gnejna Bay położone bardziej na południe od Ghjan. Najdłuższą plażą na Malcie i najtłumniej obleganą jest Mellieha Bay w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie. Dzięki łagodnemu zejściu do wody plażę wybierają najczęściej rodziny z dziećmi. Niewielka, piaszczysta plaża St. George’s Bay znajduje się w centrum turystycznym Malty, z kolei najciekawszą plażą na południowo-wschodnim krańcu wyspy jest St. Thomas Bay w pobliżu Marsascala. Niewielkie plażyczki z drobnym piaskiem można znaleźć również w St. Julian’s.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Jakie są ograniczenia celne na Malcie?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia na Malcie?
Publiczna służba zdrowia jest na Malcie bezpłatna w podstawowym zakresie, o ile posiadamy wydaną przez NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), o którą należy postarać się przed wyjazdem. Nie obowiązuje ona jednak w przypadku prywatnych wizyt i szpitali niepaństwowych, gdzie należy mieć dodatkowe ubezpieczenie lub samemu opłacić leczenie. W zależności od ubezpieczyciela podawane są przed wyjazdem dane firm współpracujących, do których należy się zwrócić w razie konieczności skorzystania z prywatnej pomocy lekarskiej.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.