Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Malta - Relax Inn ***
Cena: od 979 PLN/ os
Zarezerwuj!

Położenie
Relax Inn Hotel jest położony w centrum miejscowości Bugibba, kilka chwil spacerem od nadmorskiej promenady i dworca autobusowego. W pobliżu hotelu znajdują się przystanek autobusowy, supermarket, postój taksówek, bary i restauracje oraz informacja turystyczna.
Z Bugibby widoczna jest wyspa św. Pawła, czyli jedna z wysp wchodzących w skład Malty. To w jej okolicy w I w n.e. rozbił się statek z św. Pawłem, który zapoczątkował na Malcie chrześcijaństwo. Wysepka jest bezludna, ale lokalni przewoźnicy dowiozą tam każdego chętnego.

Plaża
do plaży Bugibba ok 5 minut spacerem, serwis plażowy dodatkowo płatny.
Plaża Bugibba to biegnąca wzdłuż ulicy lista skała, na której można rozstawić leżak lub opalać się na rozłożonym ręcznoku. Zadowoleni będą napewno ci, którzy ponad plażowanie przekładają kąpiel i nurkowanie w morzu.

Hotel
Kategoria lokalna 3*
Siedmio piętrowy hotel miejski, niedawno odnowiony. Położenie w centrum miejscowości sprzyja poznawaniu uroków życia dziennego i ocnego. Propozycja nisko budżetowa dla osób lubiących odkrywać uroki miejsc wakacyjnych.

Do dyspozycji gości
Recepcja, winda, lobby, kącik TV, restauracja, bar. Usługi prania i prasowania, przechowalnia bagaż.

Internet
WiFi na terenie hotelu bezpłatne.

Sport, rekreacja i rozrywka
Bezpłatnie: basen na dachu z małym tarasem do opalania ( czynny sezonowo), leżaki
Odpłatnie: pokój gier.

Dla dzieci
bezpłatne łóżeczko dla dziecka na zamówienie przed wylotem.

Zakwaterowanie
Oferuje 45 pokoi. Pokoje typu economy dwuosobowe. Pokoje typu standard dwuosobowe z możliwością jednej dostawki, pokoje standatd z widokiem na morze dwuosobowe bez możliwości dostawki. Wszystkie pokoje wyposażone w łazienki, TV, telefon, klimatyzację, ogrzewanie i balkon oraz zestaw do kawy i herbaty.

Wyżywienie
BB- śniadania

CENA:
Cena z przelotem:
Cena zawiera: bilet lotniczy, bagaż podręczny do 10kg, transfer lotnisko – hotel – lotnisko (shuttle bus), zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) NNW, KL (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własengo), bagaż, OC organizatora, VAT, opiekę polskojęzycznego rezydenta na miejscu (nie obejmuje Gozo).
Cena nie zawiera: bagażu rejestrowanego, miejsc obok siebie w samolocie, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych.
UWAGA! Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego według cennika przewoźnika. Wtym celu należy podczas procesu zakładnia rezerwacji wybrać składnik opcjonalny lub po prostu wysłać wiadomość do rezerwacji w BlueVendo z prośbą o dodanie bagażu i informacją dla ilu osób bagaż ma zostać zakupiony.
DOJAZD WŁASNY:
Cena zawiera: zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, ubezpieczenie Europäische Reiseversicherung AG (ERV AG) NNW, KL (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własengo), OC organizatora, VAT.
Cena nie zawiera: eco taxy 0,5 e dzień / os dorosła płatna na miejscu w recepcji, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych.
Od 26.11.2016r wszystkie oferty zawierają w cenie składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFC)
15PLN – za imprezy samolotowe czarterowe (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)
13PLN – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
10PLN – za imprezy oparte o loty rejsowe oraz autokarowe i dojazd własny na terenie Europy (za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską)
Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Bagaż
CENY DODATKOWEGO BAGAŻU REJESTROWANEGO:
Wizzair: 10kg/20kg/32kg – 100-400 zł – cena na potwierdzenie uzależniona od wagi bagażu, trasy i terminu lotu
Ryanair: 20 kg – ok 300 zł – cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu
Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji cena bagażu dodatkowego może ulec zmianie!
LIMIT BAGAŻU REJESTROWANEGO:
Wizzair: 10kg/20kg/32kg
Ryanair:10kg/20kg
LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w PRIMIE w cenie:
Wizzair: Klienci Prima Holiday mają wykupioną usługę WIZZ PRIORITY!
Usługa daje mozliwość:
* zabrania na pokład jednej sztuki małego bagażu, która musi zmieścić się pod fotelem, np. torbę na aparat, na laptopa, lub torebkę ( 40 x 30 x 20 cm, maks. 10 kg))
* zabrania na pokład jednej podręcznej walizki na kółkach (55 x 40 x 23 cm, maks. 10 kg)
* pierwszeństwo wejścia na pokład
* Gwarantujemy, że możesz zabrać obie sztuki bagażu ze sobą do kabiny, chyba że będzie to niemożliwe ze względu na ograniczenia operacyjne.
Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.

Warunki wjazdowe
dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Malty jest ważny paszport lub dowód osobisty.
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do przestrzegania paszportowych, celnych, zdrowotnych i innych przepisów kraju, do którego podróżuje. Klient odpowiedzialny jest za dotrzymanie wszelkich przepisów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy turystycznej, o których został poinformowany przez organizatora.KAŻDY Z NASZYCH KLIENTÓW ZOBLIGOWANY JEST DO POTWIERDZENIA GODZIN NA 24h PRZED WYLOTEM (DOTYCZY TO WYLOTÓW Z POLSKI JAK I POWROTÓW DO POLSKI). Odprawa lotnicza rozpo­czyna się na 2 godziny przed planowanym lotem i kończy się na 40 minut przed. Każdy klient zobligowany jest do zgłoszenia się do od­prawy we właściwym czasie przed realizowanym lotem.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Inne

MALTA – informacje ogólne

Kiedy najlepiej lecieć na Maltę?
Dzięki łagodnemu, podzwrotnikowemu i śródziemnomorskiemu klimatowi na Malcie przez cały rok panują warunki sprzyjające podróżowaniu, a sezon turystyczny twa tam na okrągło. Lato jest słoneczne i gorące, temperatury powietrza oscylują w granicach 25-26°C, sięgając w lipcu i sierpniu powyżej 30°, natomiast w zimie (styczeń i luty) spadają do zaledwie 13° przyciągając turystów uciekających przed mrozami. W grudniu i styczniu przeważnie występuje najwięcej opadów, dlatego w tych miesiącach na wyspie pojawia się mniej turystów niż w innych okresach, niemniej wtedy ceny są znacznie niższe i za przyzwoitą kwotę można znaleźć najkorzystniejsze oferty noclegowe. Turyści z Polski najchętniej wybierają się na Maltę w maju lub wczesną jesienią, kiedy temperatury w kraju nie są jeszcze wysokie, natomiast morze u wybrzeży Malty kusi najlepszą temperaturą do kąpieli.

Jaka waluta obowiązuje na Malcie i jakie są orientacyjne ceny?
Walutą Malty jest euro (EUR), 1 EUR = 100 centów. Ceny nie są przerażające, niemniej po przeliczeniu na złotówki za podstawowe produkty trzeba zapłacić nieco więcej, zwłaszcza jeżeli chodzi o posiłki w restauracjach.

Gdzie i jakie pamiątki kupić na Malcie?
Głównymi pamiątkami, które turyści przywożą z Malty, są wyroby tradycyjnego rzemiosła. Turystycznym uznaniem cieszą się przedmioty wykonane z mosiądzu i żelaza oraz ceramika charakteryzująca się barwnym wzornictwem z dominującym kolorem brązowym i niebieskim. W zakątkach Valletty można znaleźć niewielkie sklepiki ze szklanymi wyrobami, które dzięki eleganckiemu wyglądowi i pięknemu zabarwieniu z pewnością ozdobią wakacyjną półkę z pamiątkami. Na Malcie znajduje się wiele zakładów jubilerskich, więc szczególnie panie będą mogły zwracać uwagą na witryny sklepów z biżuterią, natomiast panowie nie pogardzą butelką dobrego wina Lachryma Vitis. Na targowiskach warto rozglądnąć się za misternie wykonanymi koronkami i tkaninami z imponującą ilością wzorów i umiarkowaną ceną.

Jednym z ciekawszych miejsc na zakup pamiątek jest plac w Ta’qali. Często zaglądają tam całe wycieczki turystyczne, a po przyzwoitych cenach można kupić wyroby rozmaitego rzemiosła. Turyści zaglądają równie często na jedno z największych maltańskich targowisk w Kalkara oraz na główną ulicę handlową Triq-il-Repubblika w Valletcie. Dobrym miejscem do zrobienia zakupów w stolicy jest pchli targ odbywający się przeważnie w niedzielę nieopodal City Gate oraz targowiska na Merchants Street. Podczas zwiedzania wyspy Gozo można zajrzeć do Gozo Citadel Centre na targi rzemiosła artystycznego lub do centrum rzemieślniczego Ta’Dbiegi Crafts Village.

Jaki czas obowiązuje na Malcie?
Na Malcie jest taki sam czas jak w Polsce.

Jak poruszać się po Malcie?
Malta charakteryzuje się tym, że transport publiczny oferuje wysoką jakość usług za rozsądną ceną. Stolica wyspy – Valletta, ma dobre połącznia z najważniejszymi kurortami, tym bardziej że odległość między nimi jest niewielka i kursuje komunikacje miejska. Główna droga prowadzi przez poszczególne kurorty, wzdłuż wybrzeża i dociera najczęściej do najważniejszych miejsc bardziej turystycznej, wschodniej części wyspy.

Ceny za wynajem auta nie odbiegają od opłat w innych krajach. Należy pamiętać, że na Malcie obowiązuje ruch lewostronny, polskie i międzynarodowe prawo jazdy jest akceptowane i żeby wypożyczyć auto trzeba mieć ukończone 25 lat, natomiast kierowcy po 21 roku życia muszą dodatkowo opłacić pełne ubezpieczenie.

Turyści wypoczywający na Malcie często wybierają się na sąsiednią wyspę Gozo. W sezonie między wyspami latają helikoptery, a także bardzo często kursują tanie promy. Najlepszym sposobem na poznanie Malty jest wycieczka statkiem wokół wyspy, zarówno większą jednostką, jak i mniejszą łodzią lub jachtem, który można wynająć w większych marinach. Najwięcej jednostek wychodzi w morze z portu Sliema. Warto również pomyśleć o zorganizowaniu indywidualnej wyprawy szybkimi łodziami motorowymi na Gozo lub Comino

Jakie plaże są na Malcie?
Chociaż wybrzeże Malty jest skaliste, a linia brzegowa poszarpana, jednymi z piękniejszych miejsc kąpielowych na wyspie są trzy plaże zlokalizowane nieopodal Ghajn Tuffieha. Są to piaszczyste odcinki, z których najszersza jest plaża Golden Bay – jedna z niewielu szerokich i piaszczystych plaż na północno-zachodnim wybrzeżu Malty; z kolei bardziej kameralne są piaszczyste Ghajn Tuffieha Bay i Gnejna Bay położone bardziej na południe od Ghjan. Najdłuższą plażą na Malcie i najtłumniej obleganą jest Mellieha Bay w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie. Dzięki łagodnemu zejściu do wody plażę wybierają najczęściej rodziny z dziećmi. Niewielka, piaszczysta plaża St. George’s Bay znajduje się w centrum turystycznym Malty, z kolei najciekawszą plażą na południowo-wschodnim krańcu wyspy jest St. Thomas Bay w pobliżu Marsascala. Niewielkie plażyczki z drobnym piaskiem można znaleźć również w St. Julian’s.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Jakie są ograniczenia celne na Malcie?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia na Malcie?
Publiczna służba zdrowia jest na Malcie bezpłatna w podstawowym zakresie, o ile posiadamy wydaną przez NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), o którą należy postarać się przed wyjazdem. Nie obowiązuje ona jednak w przypadku prywatnych wizyt i szpitali niepaństwowych, gdzie należy mieć dodatkowe ubezpieczenie lub samemu opłacić leczenie. W zależności od ubezpieczyciela podawane są przed wyjazdem dane firm współpracujących, do których należy się zwrócić w razie konieczności skorzystania z prywatnej pomocy lekarskiej.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.