Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Włochy - Neapol – Serce Kampanii
Cena: już od 1881 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program

Neapol – greckie „korzenie” miasta, San Carlo oraz wyjątkowy smak pizzy! * Amalfi – to co najpiękniejsze na Półwyspie Sorrentyńskim *Caserta – wspomnienie potęgi Burbonów * Pompeje – niesamowita historia miasta w tle z Wezuwiuszem

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy. Przylot do Rzymu, transfer do hotelu okolicy Neapolu, czas wolny i obiadokolacja w hotelu. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Salerno. Całodniowo wycieczka wzdłuż najpiękniejszego zakątka Kampanii – Wybrzeża Amalfi (ze względu na warunki pogodowe, program będzie realizowany statkiem lub autobusem). Wybrzeże Amalfitańskie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. W programie wizyta w Amalfi, gdzie będziemy podziwiać najsłynniejszą katedrę na wybrzeżu. Następnie kontynuujemy rejs do Positano – „pocztówkowego” miasteczka zawieszonego na skale. Po południu powrót do hotelu na nocleg i obiadokolację. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Neapolu. Zwiedzanie Neapolu, nieoficjalnej stolicy włoskiego południa. W programie zwiedzanie katedry oraz słynnej starówki neapolitańskiej. W trakcie zwiedzania odwiedzimy Kaplicę San Severo, gdzie będziemy podziwiać wspaniałą rzeźbę Chrystusa spowitego całunem. W dalszej części programu: Galeria Umberta I, Piazza del Plebiscito z Pałacem Królewskim, Teatro San Carlo, a także wizyta w podziemiach Kościoła San Lorenzo, gdzie zejdziemy do podziemi i przeniesiemy się w świat starożytny. Będziemy mogli podziwiać wykopaliska z V w. p.Ch. Następnie powrót do hotelu na nocleg i obiadokolację. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pompei – antycznego miasta zasypanego przez popiół podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r. Następnie przejazd do Caserty, zwiedzanie Palazzo Reale – Pałacu Królewskiego, który swoją wielkością i urodą dorównuje Wersalowi. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. (Trasa ok. 60 km). Wylot z Rzymu i przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Zakwaterowanie na objeździe

Położenie:
Hotel **/*** klasy turystycznej lub obiekty „villaggio turistico” o charakterze wioski wakacyjnej, położony w pobliżu stacji metra lub lokalnej komunikacji miejskiej z dogodnym dojazdem do centrum i głównych atrakcji turystycznych Neapolu i na przedmieściu Rzymu; 4 rozpoczęte doby hotelowe – Neapol (3), Rzym (1).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja lub bar.

Pokoje:
2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami. Ponadto telefon, TV Sat., minibar (konsumpcja płatna dodatkowo) i sejf.

Wyżywienie:
Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko). Za dopłatą 4 obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne).

Kategoria lokalna:
**/***

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:bezpośredni przelot samolotem do/z Rzymu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczętych dób hotelowych), 4 śniadania kontynentalne, za dopłatą obiadokolacje (4), program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 205 EUR/os. płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych – łącznie dodatkowo ok. 15 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelu), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.

Zniżki obowiązują dla:

– uczniów, studentów – bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

– niepełnosprawnych – bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem inwalidztwa

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.