Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 27 Sie 2019 - 01 Wrz 2019
Lokalizacja: Rosja - St.Petersburg - Blask bursztynu
Cena: już od 3701 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program

Petersburg – Wenecja Północy • Twierdza Pietropawłowska – kolebka miasta • krążownik Aurora i Jeździec Miedziany • Sobór św. Izaaka – największa świątynia Petersburga • Kaskada w Peterhofie – letniej rezydencji Piotra Wielkiego • Bursztynowa Komnata w Carskim Siole • Ermitaż – bogactwo Pałacu Zimowego • Newski Prospekt • 5 nocy w Petersburgu w hotelu Azimut lub podobnym.

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem. Przylot do Petersburga, odprawa celno – paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na odświeżenie się po podróży. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Petersburgu.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16 maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik „Aurora”, którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu przejazd Nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z Kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz Nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami. Zobaczymy też słynnego „Miedzianego Jeźdźca” – posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka – największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Dla chętnych ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga (płatny dodatkowo ok. 25 EUR). Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 3

Po śniadaniu podmiejska wycieczka do Peterhofu. Do słynnej rezydencji carów dostaniemy się statkiem od strony Zatoki Fińskiej. Niestety dzieło najwybitniejszych architektów tamtych czasów zostało niemal całkowicie zniszczone w czasie II wojny światowej. W Peterhofie zobaczymy przepiękne ogrody pałacowe ze słynną Kaskadą; imponującym wodospadem – fontanną. Po południu przejedziemy do Kronsztadu. Wyspa Kotlin położona na Zatoce Fińskiej umocniona została w 1704r. – rok po tym jak Piotr I odebrał ją Szwedom. Powstały tu zespół fortyfikacji miał jasne zadanie: bronić powstającej stolicy przed atakiem od strony morza. Kronsztad był miejscem wielu historycznych wydarzeń: odpierał ataki wrogich flot, czynnie wsparł rewolucje lutową i październikową jednak później sprzeciwił się bolszewikom i został krwawo spacyfikowany. W czasie Blokady twierdza nie uległa Niemcom. Podczas spaceru zobaczymy tu m.in. imponujący sobór św. Mikołaja. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 4

Po śniadaniu kolejna wycieczka poza miasto: wyjazd do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach – będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Zobaczymy też pałac w pobliskim Pawłowsku. Kolejna rezydencja carska powstała w latach 70-tych XVIII w. dla carewicza Pawła (stąd nazwa). Pieczołowicie odrestaurowany po wojnie klasycystyczny zespół pałacowo parkowy* uważany jest za jeden z najwspanialszych w Europie. Powrót do hotelu w Petersburgu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Ermitażu. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Przejazd Newskim Prospektem z soborem Kazańskim (wzorowanym na bazylice św. Piotra), kościołem św. Katarzyny (miejsce pierwotnego pochówku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego), Placem Sztuk z pomnikiem Puszkina oraz pałacem Michajłowskim (mieści Muzeum Rosyjskie z największą kolekcją dzieł sztuki rosyjskiej). Zobaczymy również cerkiew Zbawiciela na Krwi, wzniesioną w miejscu śmierci cara Aleksandra II (dla chętnych zwiedzanie wnętrz, koszt około 350 rubli). Powrót do hotelu w Petersburgu na nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Uwagi do programu!
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
– Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
– Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:

Hotele *** klasy turystycznej – położone zwykle poza centrami miast (5 rozpoczętych dób hotelowych w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym).

Hotel Azimut (w Petersburgu) – położony blisko centrum Petersburga (ok 4 km) oraz niedaleko od atrakcji miasta. Do stacji metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta ok 15 min spacerem.

Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar.

Pokoje:
2 – os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne typu bufet.

Kategoria lokalna:
***
Opis kraju/atrakcji

Wiza

UWAGA! Opisana w ofercie procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta. Zwracamy uwagę, że obecnie wizy turystyczne nie są wydawane w trybie ekspresowym a procedura wizowa dla obywateli państw trzecich ubiegających się o wizę w Polsce jest bardziej skomplikowana, niż dla obywateli Polski.

– Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.
– W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54)
* paszport z dwoma wolnymi stronami
* prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej https://visa.kdmid.ru)
* 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6 miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost).
– W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy).
– W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt.
– Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU.
– Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy.

– Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa – Petersburg – Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (5 rozpoczętych dób hotelowych); śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 180 EUR/os płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych: rejs statkiem w Petersburgu – ok. 25 Eur; cerkiew Zbawiciela na Krwi (ok. 350 Rub), oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.