Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602, +48 668 165 888
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 30 gru 2017 - 02 sty 2018
Lokalizacja: Łotwa - Sylwester w Rydze
Cena: od 759 PLN/osobę
Zarezerwuj!
Program
Secesyjna architektura i hanzeatycki klimat Rygi • Park Narodowy Gauja i okoliczne zamki • Wilno i Ostra Brama • dla chętnych kolacja sylwestrowa w centrum Rygi (za dopłatą)

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Rydze lub okolicach, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu w hotelu, proponujemy wycieczkę do Siguldy i Turaidy, położonych ok. 50 km od Rygi na skraju malowniczego Parku Narodowego Gauja. Zobaczymy ruiny średniowiecznego zamku w Siguldzie, a także nowy zamek, wzniesiony w XIX w. W pobliskiej Turaidzie obejrzymy murowany zamek z czerwonej cegły, którego historia sięga XIII w. Po południu powrót do hotelu w Rydze. Przygotowanie do przywitania Nowego Roku. W wieczór sylwestrowy proponujemy Państwu zapoznanie się z rozrywkową stroną Rygi uznawanej za jedno z najmodniejszych i najważniejszych punktów na imprezowej mapie Europy. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) kolacja sylwestrowa w jednej z restauracji w pobliżu centrum miasta (powrót we własnym zakresie).

Dzień 3
Po późniejszym śniadaniu udamy się na zwiedzanie Rygi z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek (siedzibę prezydenta kraju), a także charakterystyczny zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia”. Udamy się również na spacer ulicami Alberta i Elżbiety, które słyną z architektury secesyjnej; zobaczymy Małą i Wielką Gildię kupiecką, kościół luterański św. Piotra oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Na rozgrzewkę – degustacja najsłynniejszego trunku łotewskiego – balsamu ryskiego. Po południu czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta, a dla chętnych obiadokolacja w jednej z ryskich restauracji – (za dodatkową opłatą ok. 29 Euro)


Dzień 4
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd z hotelu w Rydze w kierunku Polski. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie Wilna z lokalnym przewodnikiem. Odwiedzimy cmentarz na Rossie, na którym spoczywa m.in. matka i serce Józefa Piłsudskiego, Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Podczas spaceru zobaczymy: stare miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z Ostrą Bramą i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, dziedziniec klasztoru Bazylianów, cerkiew św. Ducha, ratusz, Uniwersytet Wileński, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza. Dla chętnych obiad z tradycyjną kuchnią litewską (dodatkowo płatny ok. 22 Euro). Przyjazd do Warszawy w godzinach nocnych.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Uwagi!

– Ze względu na okres świąteczny kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
– Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:
Tomo Hotel *** (lub podobny klasy turystycznej) – położony w podmiejskiej dzielnicy Rygi w odległości ok. 15 min. jazdy od Starego Miasta i centrów handlowych.Pokoje: funkcjonalnie urządzone pokoje 2-os. (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami (prysznic, wc, suszarka do włosów) i TV-sat.Do dyspozycji gości:
W hotelu znajduje się recepcja oraz bar/kawiarnia. Internet Wi-fi bezpłatnie na terenie lobby.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.

Internet:

Na terenie hotelu znajduje się bezpłatne WiFi.

Kategoria lokalna:
***

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wideo, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania typu bufet kontynentalny, program turystyczny j.w, opieka pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, kolacji sylwestrowej (za dodatkowa opłatą), wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępów i opłat za przewodników (płatne obligatoryjnie u pilota wycieczki): ok. 65 EUR.

KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna)
Zorganizowana w restauracji hotelu Radisson Blu w pobliżu centrum miasta: przekąski, dania ciepłe, sałatki, deser. Kawa, herbata, woda i lampka wina musującego na osobę o północy. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Muzyka elektroniczna, niewielki parkiet do tańca. Dokładny program kolacji sylwestrowej podany zostanie w listopadzie 2017 w osobnym komunikacie, który dostępny będzie w biurach agencyjnych i własnych Rainbow Tours. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.