Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Lokalizacja: Turcja - Riwiera Turecka - Michell Hotel & Spa *****
Cena: od 2007 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Zakwaterowanie

Michell Hotel & Spa *****

Położenie
hotel położony ok. 5 km od Alanyi, ok. 135 km od lotniska w Antalyi.

Plaża
obiekt znajduje się ok. 500 m od piaszczysto – żwirowej plaży, przejście przez główną ulicę (transfer na plażę w cenie). Leżaki, materace, parasole, ręczniki bezpłatne na plaży i przy basenie. Bar na plaży.

Wyposażenie
siedmiopiętrowy budynek posiada 200 pokoi. Na terenie hotelu znajduje się lobby z recepcją, sklepiki i punkty usługowe, 2 sale konferencyjne, 3 windy, 3 bary, restauracja, restauracja à la carte (w cenie, wymagana rezerwacja), 2 baseny. Uwaga: hotel wyłącznie dla osób dorosłych. Rezerwacja możliwa dla Gości powyżej 16 lat.

Dostęp do internetu
WiFi na terenie całego hotelu w cenie.

Kategoria lokalna
5 gwiazdek.

Zakwaterowanie
Pokoje dwuosobowe (A1-3A, E2-3A, A1-3B) ok. 28 m2,TV-SAT, telefon, minibar (codziennie woda i napoje bezalkoholowe), sejf, zestaw do parzenia kawy/herbaty, klimatyzacja (centralnie sterowana), łazienka z prysznicem, suszarka do włosów, WC, balkon, boczny widok na morze. A1-3B z widokiem na morze. Pokoje Ekonomiczne (A1-3S) wyposażone podobnie jak A1-3A, bez bocznego widoku na morze. Pokoje rodzinne (A2-4C) dwa pokoje dwuosobowe połączone drzwiami, jedna łazienka, boczny widok na morze.

Sport
siatkówka plażowa, tenis stołowy, siłownia, minigolf. Za opłatą tenis, sporty wodne na plaży.

Wellness
łaźnia parowa, sauna, whirlpool, łaźnia turecka. Za opłatą masaże i zabiegi pielęgnacyjne w centrum spa.

Rozrywka
przedstawienia wieczorne, spokojne animacje w ciągu dnia.

All inclusive 24h
śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Śniadanie dla śpiochów. Pomiędzy posiłkami przekąski, kawa, herbata, ciasteczka, lody. Zupa o północy. Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne są całą dobę.

Wcześniej = taniej
do 31.03.19 15% zniżki, do 30.04.19 10% zniżki.

Polecamy
Hotel dla dorosłych 16+.Bar na plaży w ramach All Inclusive

Cena
Cena zawiera: bilet lotniczy, transfer lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, opiekę polskojęzycznego rezydenta, ubezpieczenie, bagaż, OC organizatora, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG), VAT.
Cena nie zawiera: opłaty za wizę turecką, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, wycieczek fakultatywnych.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

TURCJA – informacje ogólne

Kiedy najlepiej lecieć do Alanyi?
Sezon turystyczny w tej części wybrzeża rozpoczyna się już w połowie kwietnia i trwa średnio do połowy października. Na wiosnę i na jesień pogoda jest łagodniejsza i mimo zdarzających się rzadko opadów zachęca do zwiedzania. Najwięcej turystów przybywa tu od połowy czerwca do końca sierpnia, kiedy temperatura powietrza przekracza 30oC, choć dzięki morskiej bryzie i pobliskim lasom sosnowym nie jest tak uciążliwa. Udając się na wycieczki wgłąb kraju warto pamiętać, że w lecie temperatura rośnie wraz z odległością od morza. Z kolei zwiedzając centralne części kraju i pobliskie góry na wiosnę i jesień należy zabrać cieplejsze ubrania, bo w górach może zalegać śnieg. W sierpniu w Alanyi odbywa się Międzynarodowy Turniej Siatkówki Plażowej, a w październiku konkurs triatlonu i Festiwal Kultury i Sztuki.

Jaka waluta obowiązuje w Turcji i jakie są orientacyjne ceny?
W Turcji walutą jest lira turecka – TRY, wymienna na kunysze (1 lira turecka = 100 kuruszy). Często można spotkać się z płaceniem w euro lub dolarami, ale tylko w kurortach nadmorskich. W porównaniu z cenami w Polsce droższe jest podróżowanie (wyższa cena za benzynę) i niektóre produkty życia codziennego. Ceny jednak znacznie różnią się między sklepami w kurortach czy przy hotelach od tych, które można spotkać na bazarach. Tam cena nie jest obowiązująca i wręcz należy się targować, gdyż jest to uważane zazwyczaj.

Gdzie i jakie pamiątki kupić w Alanyi?
Najlepszym miejscem na zakup pamiątek są bazary, gdzie istnieje zwyczaj targowania się. Najczęściej kupowane są dywany, wyroby skórzane i rzemieślnicze, fajki z pianki morskiej, przyprawy oraz ozdoby rzeźbione z zielonym onyksie. Popularną pamiątką są fajki wodne – nargile, oraz Nazar zwany „Okiem Proroka” – amulet mający bronić przed zawistnym spojrzeniem. Najczęściej umieszcza się go przy lustrze, drzwiach czy jako ozdoba czyli wszędzie tam gdzie wędruje ludzki wzrok. Wiele sklepików z pamiątkami znajduje się też przy promenadzie biegnącej wzdłuż plaż.

Jaki czas obowiązuje w Turcji?
Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.

Jak poruszać się po Alanyi?
Popularnym i dość tanim środkiem transportu są autobusy i tzw. dolmusy (zbiorowe tanie taksówki), które jeżdżą w sezonie między większymi plażami regionu. Można również dojechać do celu taksówką, ale trzeba najpierw upewnić się, że licznik jest włączony, gdyż czasem taksówkarze zawyżają cenę. Ponieważ kierowcy rzadko znają inny język niż turecki, warto zapisać adres i nazwę celu podróży.

Polskie prawo jazdy jest respektowane w Turcji, ale podróżując na własną rękę, np. wynajętym samochodem, musimy zwrócić uwagę na to, że przepisy drogowe w Turcji są traktowane dość dowolnie. Ponadto, w razie stłuczki musimy być przygotowani na to, że poza miejscowościami turystycznymi nie dogadamy się w innym języku niż turecki. Wyjeżdżając w dalszą podróż, dla własnego bezpieczeństwa warto też powiadomić hotel o planowanej trasie i porze powrotu. Podróżując w dalsze rejony, dzięki dogodnym połączeniom między większymi miastami, wygodnym i dość tanim rozwiązaniem jest kolej.Jakie plaże są w Alanyi?
W Alanyi są dwie długie i piaszczyste plaże, które dzieli wysoki, skalny cypel, będący wspaniałym punktem widokowym. Zachodnie wybrzeże zajmuje Plaża Kleopatry ciągnąca się na długości 3 km. W części bliżej miasta znajduje się przy niej wiele hoteli jednak bez problemu i konieczności płacenia można korzystać z hotelowych części plaż. Dalej na zachód zdarzają się bardziej kamieniste zejścia do morza, a do plaży przechodzi się przez promenadę biegnącą wzdłuż wybrzeża. Na wschód od cypla znajduje się również piaszczysta plaża, łagodniej nachylona w stronę morza, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Przy plaży znajduje się też wiele hoteli i bardzo dobrze zaplecze gastronomiczne.

Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.

Jakie są ograniczenia celne w Turcji?
Do Turcji można wwieźć do 200 szt. papierosów, 50 cygar, 5 l wina lub innego alkoholu.
Nie ma ograniczeń w przywożeniu ubrań, aparatów fotograficznych, żywności, sprzętu turystycznego, o ile ich ilość wskazuje, że są przeznaczone na użytek osobisty. Z Turcji nie wolno wywozić nawet najmniejszych przedmiotów o charakterze zabytkowym czy historycznym.