Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602, +48 668 165 888
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 21 mar 2019 - 01 kwi 2019
Lokalizacja: Wietnam - Wietnam w samo południe
Cena: już od 4 733 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program 

Ho Chi Minh City • partyzanckie tunele Cu Chi • delta Mekongu • krajobrazy górskiego Dalatu • relaks na plażach Nha Trang, Mui Ne lub Ho Tram

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszaw . Wylot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Sajgonu.

Dzień 2

Przylot samolotem czarterowym do Sajgonu. Odprawa wizowo-paszportowa. Zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: katedra Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkowa Poczta Główna, Ratusz (wszystkie wymienione obiekty oglądamy z zewnątrz) oraz świątynia Jadeitowego Cesarza i bazar Benh Than. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu całodzienna wycieczka w okolice Miasta Ho Chi Minha. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi – symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Zwiedzimy także niezwykłą świątynię w Tay Ninh będącą głównym ośrodkiem synkretycznej religii Cao Dai. Podczas zwiedzania lunch. Wieczorem dla chętnych kolacja z rejsem po rzece Sajgon (ok. 30 USD). Nocleg w hotelu w Sajgonie. (Trasa ok 200 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Delty Mekongu w okolicach My Tho. Zaczniemy od rejsu łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg i kanałów. W czasie rejsu wizyta na jednej z wysp w lokalnej wiosce i na plantacji tropikalnych owoców. Po zakończeniu rejsu lunch i powrót do Sajgonu na nocleg. (Trasa ok. 140 km).

Dzień 5
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer do Dalat. Po przyjeździe odwiedzimy malowniczy wodospad Datanla, do którego dostaniemy się kolejką saneczkową. Według legendy kąpały się w nim wróżki i nimfy. Kolacja w lokalnej restauracji, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Dalat. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie okolic Dalat, zamieszkiwanego przez mniejszości etniczne. Udamy się do jednej z pobliskich wiosek, położonej wśród plantacji kawy i warzyw. Poznamy życie miejscowej ludności, zapoznamy się z tradycyjną architekturą i technikami rękodzielniczymi. W trakcie zwiedzania lunch. Następnie dalsze zwiedzanie Dalat: Szalony Dom, Świątynia Zen, stacja kolejowa. Zatrzymamy się także w świątyni Linh Phuoc.  Przejazd do Nha Trang. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. (Trasa ok. 140 km).

Dzień 7
Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta. W programie kompleks świątyń Cham Ponagar, pagoda Long Son, formacja skalna Hon Chong i wizyta na targowisku Dam. Lunch w lokalnej restauracji. Po południu czas wolny lub dla chętnych dodatkowo płatna wycieczka do gorących źródeł Thap Bat, gdzie będziemy mogli zażyć relaksujących kąpieli błotnych i mineralnych. Cena wycieczki ok. 35 USD.

Dzień 8
Po śniadaniu wycieczka łodzią na pobliskie wyspy: czas wolny na pływanie i snorkeling na rafie koralowej oraz podziwianie bogatego życia podwodnego z łodzi o szklanym dnie. Kąpiele morskie i słoneczne na plaży oraz lunch z owocami morza. Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość wypożyczenia kajaków. Następnie transfer do Mui Ne lub Ho Tram, zakwaterowanie w wybranym hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 230 km)

Dzień 9-11 (9-12*)
Pobyt w Mui Ne lub Ho Tram (wyżywienie – tylko śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych. (Wycieczki fakultatywne nie są realizowane dla Klientów zakwaterowanych w Ho Tram).

Dzień 12 (13*)
Wykwaterowanie z hotelu, śniadanie w postaci pakietów. Bardzo wczesny transfer na lotnisko w Sajgonie. Przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie r.pl/rozklady.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Część objazdowa

Hotele klasy ***- należy jednak pamiętać, że standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich.

Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3 – osobowy, to z reguły pokój 2 – osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: patrz opisy przy imprezie Wietnam – wczasy.

Do dyspozycji gości:
Część objazdowa: w hotelach recepcja, restauracja, bar

Wizy

Wiza wietnamska
Wcelu uzyskania wizy wietnamskiej należy obowiązkowo:
– przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,
– wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem na adres: wizy@R.pl, na co najmniej 10 dni przed wylotem,
– ponadto konieczne jest zabranie ze sobą 2 zdjęć paszportowych (kolorowe, aktualne).

Klienci posługujący się innymi paszportami, niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 3 wolne strony na wizy (min. 2 strony sąsiadujące ze sobą).
UWAGA: Klienci, którzy nie wizują się za pośrednictwem Rainbow są zobowiązani do posiadania ważnej wietnamskiej wizy w paszporcie. Promesa wizowa do Wietnamu organizowana we własnym zakresie może nie być wystarczająca, ze względu na zdarzające się długotrwałe formalności wizowe na lotnisku w Wietnamie. W razie dużego opóźnienia / możliwego zaburzenia programu imprezy Klienci mogą być zmuszeni do dotarcia do grupy na własny koszt.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa – Sajgon – Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 lub 11* rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu (uwaga: w dniach 9, 10, 11, 12* wyłącznie śniadania), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, przejażdżek łodziami, rikszami itp. (łącznie ok. 170 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy wietnamskiej – procedura wizowa opisana jest poniżej, obowiązkowa opłata za pośrednictwo wizowe została doliczona do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską – 240 zł).

Inne

Przelot:
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo.
W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach. W Wietnamie nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów, wydane przed 1996 r.).

Telefony:
Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.