Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602, +48 668 165 888
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 29 gru 2017 - 02 sty 2018
Lokalizacja: Wilno-Ryga-Tallin-Troki - Nadbałtyckie stolice
Cena: od 1460 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program 

Wilno i Ostra Brama • Secesyjna architektura i hanzeatycki klimat Rygi • Stare Miasto w Tallinie z listy Unesco • dla chętnych kolacja sylwestrowa w centrum Tallina (za dopłatą)

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Wilnie lub okolicy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa z Warszawy ok. 500 km)

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Udamy się na zwiedzanie Wilna z lokalnym przewodnikiem. Odwiedzimy cmentarz na Rossie, na którym spoczywa m.in. matka i serce Józefa Piłsudskiego, Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Podczas spaceru zobaczymy: stare miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z Ostrą Bramą i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, dziedziniec klasztoru Bazylianów, cerkiew św. Ducha, ratusz, Uniwersytet Wileński, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny w centrum Wilna. Dla chętnych obiad z tradycyjną kuchnią litewską (dodatkowo płatny ok. 23 Euro). Następnie przejazd do Rygi, nocleg w okolicy Rygi. (trasa ok.300 km)

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Rygi z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek (siedzibę prezydenta kraju), a także charakterystyczny zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia”. Udamy się również na spacer ulicami Alberta i Elżbiety, które słyną z architektury secesyjnej; zobaczymy Małą i Wielką Gildię kupiecką, kościół luterański św. Piotra oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Na rozgrzewkę – degustacja najsłynniejszego trunku łotewskiego – balsamu ryskiego. Następnie przejazd do stolicy Estonii. Zakwaterowanie w hotelu w Tallinie lub okolicy. Czas na odpoczynek i przygotowania do przywitania Nowego Roku. W wieczór sylwestrowy proponujemy Państwu zapoznanie się z rozrywkową stroną Tallina – zabawa na ulicach miasta – w licznych barach i restauracjach . Dla chętnych (za dodatkową opłatą) kolacja sylwestrowa w jednej z restauracji w pobliżu centrum Tallina. (trasa ok. 300 km)

Dzień 4

Po późniejszym śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Tallina z przewodnikiem lokalnym. Objazd miasta, podczas którego zobaczymy m.in.: park Kadriorg z pałacem i amfiteatr zwany Polem Śpiewu z panoramą miasta. Następnie spacer starówką dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi i basztą Długi Herman, zamkiem Toompea (siedziba rządu i parlamentu), prawosławnym soborem Aleksandra Newskiego, katedrą luterańską Toomikirik, wzgórzem Toompea z panoramą starówki oraz na Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką, głównym deptakiem miasta z Wielką Gildią kupiecką, domem Bractwa Czarnogłowych (znane jedynie w krajach bałtyckich elitarne stowarzyszenie nieżonatych kupców), kościołem św. Olafa, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry i potężną basztą Gruba Małgorzata (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Czas wolny, powrót do hotelu. Dla chętnych wieczór z przysmakami kuchni estońskiej (za dodatkową opłatą ok. 30 Euro).

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Polski. Po drodze ok. godzinny postój w Kownie, czas wolny. Dla chętnych obiadokolacja w jednej z restauracji w Kownie (za dodatkową opłatą ok. 25 Euro). Przyjazd do Warszawy około północy. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. (trasa ok.980 km)

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Uwagi!

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
– Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

 

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:
Hotele *** klasy turystycznej – położone zazwyczaj na obrzeżach miast: Wilno – 1, Ryga – 1, Tallinn – 2.Do dyspozycji gości:
W hotelu znajduje się recepcja oraz bar.Pokoje:
Funkcjonalnie urządzone, 2 – osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z WC i łazienkami i TV-sat.Wyżywienie:
Śniadania.Kategoria lokalna:
***

Świadczenia

Cena obejmuje:

przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, bar, WC), zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe: 1 w Wilnie, 1 w Rydze, 2 w Tallinie), 4 śniadania typu bufet kontynentalny, program turystyczny j.w, opieka pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, degustacji, kolacji sylwestrowej (za dodatkową opłatą), wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępów, opłat za przewodników, degustacji, zestawu słuchawkowego Tour Guide: ok. 78 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

KOLACJA SYLWESTROWA (dodatkowo płatna)

Zorganizowana w Restauracji Senso w pobliżu centrum miasta: przekąski, dania ciepłe, owoce morza, sałatki, deser. Kawa, herbata, woda i lampka wina musującego na osobę o północy. Pozostałe napoje dodatkowo płatne. Muzyka elektroniczna z rożnych stron świata, niewielki parkiet do tańca. Dokładny program kolacji sylwestrowej podany zostanie w październiku 2017 w osobnym komunikacie, który dostępny będzie w biurach agencyjnych.