Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania:
Lokalizacja: Włochy - Wenecja - Ariston ***
Cena: juz od 710 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Zakwaterowanie:

Ariston ***-

Hotel znajduje się 1,5 km od centrum handlowego, 2 km od centrum miasta Mestre i od dworca kolejowego Venezia Mestre Ospedale, 11 km od Wenecji.

Udogodnienia i serwisy zawierają: bar, sejf (w recepcji), bezprzewodowy Internet, kącik internetowy i całodobową recepcję.

Pokoje wyposażone są w: telefon, TV, klimatyzację, ogrzewanie, suszarkę do włosów i łazienkę.

Cena obejmuje: przelot Warszawa Modlin – Wenecja Treviso – Warszawa Modlin, zakwaterowanie, śniadania, ubezpieczenie w wersji podstawowej.
Cena nie obejmuje: transferu lotnisko – hotel – lotnisko, podatku turystycznego, wydatków własnych.

Inne

WŁOCHY – WENECJA informacje ogólne

Kiedy najlepiej lecieć do Wenecji?
W Wenecji niemal nieustannie trwa okres świąteczny, więc można tam lecieć praktycznie zawsze. Najbardziej obleganymi miesiącami w okresie letnim są czerwiec, lipiec i sierpień, należy jednak pamiętać, że ciężko z miejscami noclegowymi jest w okresie świąt Wielkanocy, Bożego Narodzenia czy Nowego Roku. Najbardziej przyjaznym okresem na zwiedzanie są marzec, kwiecień i maj z ciepłymi, wiosennymi dniami, a także wrzesień i październik. W miesiącach zimowych w Wenecji nie ma tłumów, a śnieżna sceneria może okazać się wyjątkowo atrakcyjna.

Planując podróż do Wenecji należy pamiętać także o odbywających się w niej licznych festiwalach, koncertach i imprezach, których nie brakuje przez cały rok. Najbardziej reklamowane wydarzenia to znany na całym świecie Karnawał odbywający się przez 10 dni poprzedzających początek wielkiego postu, zakończony wspaniałym balem maskowym odbywającym się na ulicach całego miasta; pokazy międzynarodowej sztuki – Biennale Sztuki Współczesnej odbywające się od czerwca do września oraz Festiwal Filmowy przyciągający wielu VIP-ów nie tylko z Europy (przełom sierpnia i września). Znany są między innymi La Sensa – majowy rytuał zaślubin oraz Regata Storica – odbywająca się we wrześniu wielka parada gondoli. Kalendarz imprez jest bardzo szeroki i każdy powinien indywidualnie zapoznać się z bardzo długim repertuarem.

Jaka waluta obowiązuje we Włoszech i jakie są orientacyjne ceny?
We Włoszech obowiązuje wspólna dla całej Unii Europejskiej waluta – Euro. Konsekwencją tego są nieco wyższe ceny niż w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o posiłki w restauracjach i ceny związane z infrastrukturą turystyczną.

Gdzie i jakie pamiątki kupić w Wenecji?
Półwysep Apeniński to skarbnica różnego rodzaju pamiątek, niezależnie w który region trafimy. W miejscowościach wypoczynkowych i kurortach jest wiele sklepów z pamiątkami, na pewno można w nich znaleźć ciekawe upominki.

Turyści często w małych sklepach i na bazarach szukają antyków i biżuterii, które można kupić taniej niż w stolicy Włoch. Popularnością cieszą się wyroby kulinarne, szczególnie sery takie jak mozzarella, parmezan, gorgonzola czy mascarpone, a także wyborna wina Chianti, Amarone czy Marsala – mogą to być pamiątki przeznaczone do konsumpcji lub dla celów dekoracyjnych w specjalnie przygotowanych butelkach. W każdym sklepie z pamiątkami można także znaleźć suweniry poświęcone największym klubom piłkarskim. Symboliczną pamiątką mogą być miniaturowe włoskie budowle lub miniaturki z papieskimi akcentami. Turyści o zasobniejszych portfelach mogą pokusić się o wyroby takich marek jak Gucci, Prada czy Armani. Warto pamiętać, że sklepy we Włoszech ze względu na sjestę otwarte są w godzinach: 9:00-13:00 i 15:30/16:00-19:30/20:00.

Z Wenecji nie można wrócić bez karnawałowej, wspaniałej maski czy misternie wykonanych koronek z Burano. Niezwykłą popularnością cieszą się także wyroby szklane z Murano. Wszystkie cenne pamiątki można kupić w niemalże każdym sklepie i butiku znajdującym się przy ważniejszych ulicach miasta. Za centrum handlu uchodzi w Wenecji największa dzielnica San Polo.

Jaki czas obowiązuje we Włoszech?
We Włoszech obowiązuje taki sam czas jak u nas.

Jak poruszać się po Wenecji?
Do zabytkowej części „miasta na wodzie” można dostać się wyłącznie dzięki rewelacyjnie rozwiniętej komunikacji wodnej. Wenecja jest nietypowym miastem, jeżeli chodzi o przemieszczanie się, gdyż sieć szlaków komunikacyjnych tworzą w większości kanały powiązane z ulicami. Wbrew pozorom najszybszym sposobem poruszania się po mieście jest chodzenie na piechotę ponieważ odległości między głównymi atrakcjami są bardzo małe. Odwiedzając miasto warto jednak skorzystać z innej formy komunikacji i zobaczyć piękną Wenecję od strony wody, co umożliwia niezwykle sprawnie działająca komunikacja wodna.

Zmotoryzowani turyści muszą liczyć się z korkami na moście prowadzącym do miasta na wodzie. Lepiej poszukać przed wjazdem na most specjalnie przygotowanych parkingów, gdzie można zostawić samochód, a do samej już Wenecji dostać się specjalnym busem.

Turyści zwiedzający miasto mają do dyspozycji tramwaje wodne opływające centrum, łączące punkty na jego obrzeżach i okoliczne wyspy. Można przemieszczać się za pomocą niesamowitych „vaporetti” – tramwajów wodnych kursujących po głównej wodnej arterii Canal Grande i wielu popularnych szlakach turystycznych oraz „motoscafi” – mniejszych jednostek dowożących pasażerów do rzadziej uczęszczanych miejsc. Bilety można kupić praktycznie w każdym kiosku i sklepie, a najlepiej jest zaopatrzyć się w karnet na kilka przejazdów lub nawet kilkudniowy.

Canal Grande ma tylko trzy mosty, więc w wielu miejscach z jednej strony na drugą można przeprawić się za pomocą tzw. „traghetti” – tanich gondol-promów kursujących bez przerwy.

Taksówki wodne to z kolei lśniące i szybkie motorówki z łatwością poruszające się po całym wodnym terenie oraz po płytszych rejonach, do których nie docierają pozostałe środki komunikacji. Można je spotkać na specjalnie przygotowanych postojach.

Największą atrakcją turystyczną jest jednak romantyczny rejs gondolą, która traktowana jest jako podstawowy środek transportu. Przejażdżka po kanałach pozwala poczuć niezwykły, wenecki klimat, tym bardziej że za odpowiednio wygórowaną opłatą turystom umilają czas śpiewacy i akordeoniści, a za całą imprezą trzeba w sumie niemało zapłacić.

Jakie są ograniczenia celne we Włoszech?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić do 200 szt. papierosów, 400 szt. cygaretek, 200 szt. cygar, 1 kg. Tytoniu, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.

Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia we Włoszech?
W nagłych przypadkach turyści z Polski objęci są we Włoszech bezpłatną podstawową opieką medyczną. Opłaca się jednak wykupić polisę ubezpieczenia podróżnego, która w razie potrzeby umożliwi pokrycie kosztów bardziej zaawansowanego leczenia i transport medyczny. Jeżeli posiadamy ubezpieczenie prywatne należy zapoznać się z jego warunkami, gdyż w większości przypadków ubezpieczeniem objęte są koszty leczenia powyżej pewnych kwot, które należy samemu opłacić. Przed wyjazdem za granicę dobrze jest jednak w oddziale wojewódzkiego NFZ złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która jest dowodem posiadania takiego ubezpieczenia.

Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.