Jesteśmy do Twojej dyspozycji, +48 730 866 602
biuro@podniebnepodroze.pl
Czas trwania: 06 Wrz 2019 - 09 Wrz 2019
Lokalizacja: Portugalia - Zakochani w Lizbonie
Cena: już od 2631 PLN/osobę
Zarezerwuj!

Program 

• Lizbona – miasto markiza Pombala • Róża Wiatrów • Zamek Sao Jorge i Wieża Belem • Sanktuarium w Fatimie • malownicza Sintra • Ginjinha w Obidos

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie. Po przylocie przejazd do hotelu Eden w Estoril (koło Lizbony) lub podobnego. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Fatimy, Batalha, Nazare i Obidos. W Fatimie wizyta w ośrodku pielgrzymkowym poświęconym Matce Bożej Różańcowej (uwaga! do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp.- konieczne są skromne stroje). Batalha jest znana głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku w jego skład wchodzą m.in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice. Następnie udamy się do Nazare – najsłynniejszej portugalskiej wioski rybackiej. Zobaczymy wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio związanego z patronką miejscowości Nossa Senhora da Nazare i lokalną legendą. W czasie wolnym będzie okazja spróbować portugalskich przysmaków – ryb i owoców morza serwowanych w lokalnych restauracjach. Ostatnim punktem programu będzie Obidos – otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami. Proponujemy zatrzymać się na chwilę w jednej z restauracji i rozgrzać kieliszkiem słynnego likieru wiśniowego – ginjinha. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Sintry, niezwykle urokliwego miasteczka – miejsca letniego wypoczynku władców Portugalii. Miasto zostało wpisane przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Spacer po mieście: Palacio Nacional de Sintra położony w samym centrum starej Sintry, ratusz, malownicze kręte uliczki ze sklepikami oferującymi lokalne wyroby. Czas wolny. Następnie przejazd do Lizbony, gdzie zobaczymy między innymi zamek św. Jerzego (castelo de Sao Jorge) – pozostałości po dawnej królewskiej siedzibie, z której rozciąga się piękna panorama miasta, katedrę, malowniczą dzielnicę Alfama, dzielnicę Belem z klasztorem Hieronimitów i wieżą Belem, różą wiatrów oraz pomnikiem odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama, Magellana. Późnym popołudniem powrót do hotelu na nocleg.


Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i w zależności od godzin przelotu – czas wolny w którym można wybrać się na samodzielną eksplorację Lizbony (dojazd kolejka miejską do centrum Lizbony). Transfer na lotnisko i wylot z Lizbony do Warszawy (w przypadku późno nocnego wylotu w Lizbony – możliwe lądowanie następnego dnia).
Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. – Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. – Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. – Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. – Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

Zakwaterowanie na objeździe

Zakwaterowanie:
Hotel Estoril Eden **** (lub podobny)- zlokalizowany w Estoril, ekskluzywnej miejscowości wypoczynkowej położonej około 25 km od Lizbony, niedaleko przepięknej plaży. Uwaga! Możliwa zmiana hotelu na inny o podobnym standardzie.Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, restauracja, bar, disco-bar, sala konferencyjna, kryty basen (może być czasowo niedostępny), jacuzzi, sala fitness i niewielki ogród. W pobliżu największe w Portugalii kasyno!Pokoje:
wygodne, 2-osobowe z łazienkami i WC. W każdym pokoju klimatyzacja, niewielki aneks kuchenny, TV-sat (także płatne kanały), telefon oraz balkon. Za opłatą: sejf i mini bar. W pokojach bezpłatny dostęp do internetu.Wyżywienie:
Śniadania typu bufet.Kategoria lokalna:
****

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Lizbony, zakwaterowanie w hotelu j.w. (3 rozpoczęte doby hotelowe ), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: dodatkowych posiłków, napoi do posiłków, przejazdów komunikacją miejską oraz pozostałych nie ujętych powyżej kosztów i innych wydatków osobistych. Wstępy do zwiedzanych atrakcji, koszty przewodników lokalnych, taksy turystycznej oraz napiwki dla obsługi (razem ok. 100 EUR/os. – płatne obligatoryjnie na miejscu).

 

Oferta ważna do wyczerpania miejsc promocyjnych.